Mobil Aralık 6, 2020 15:00

Samsung 600 Megapiksel Kamera Üzerinde Çalışıyor

Samsung 600 Megapiksel Kamera Üzerinde Çalışıyor

Güney Koreli teknoloji devi Megapiksel konusunda çıtayı arşa çıkarmak için hazırlanıyor. Samsung 600 Megapiksel üzerinde çalışıyor.

Samsung’un 108 Megapiksel teknolojisine geçmesi ile akıllı telefonlarda büyük bir sıçrama yaşanmıştı. Bugün ise Ice Universe lakaplı sızıntı devi Samsung‘un gelecekte 600 megapiksel çözünürlüklü sensörleri piyasaya süreceğini duyurdu. Samsung 600 Megapiksel sensörü ile insan gözünün yeteneklerini aşacak gibi görünüyor.

Ice Universe’in bu sızıntısı Güney Koreli şirketin geliştirme departmanında çalışan biri tarafından da doğrulanıyor. Ancak bu lenslerin ne zaman telefonlarda yer alacağına ilişkin en ufak bir sızıntı bulunmuyor.

600 MP için yayınlanan görsele göre lensin yapısında büyük bir değişim yaşanacak. Kamera modülü yüzde 12’lik bir alanı kaplayacak. Ayrıca kamera birimi 22 mm yukarı doğru çıkacak. Lens büyük olduğu için önümüzdeki Galaxy serisinde daha fazla alan kaplayan kamera bölümü görebiliriz.

Samsung’un 108MP görüntü sensöründen sonra 192MP sensör sunması bekleniyor. Bu yüzden 600 MP için bir süre daha bekleyeceğiz. Muhtemelen Galaxy S21 yerine bu modülü Galaxy S22 modelinde göreceğiz.

Samsung 600 Megapiksel

108MP’deki yaşanan sorunlar muhtemelen 192MP’de giderilecek. Bu yüzden Samsung’un 600MP için daha sıkı bir çalışma yapacağını düşünüyoruz.

Akıllı telefon sektöründeki kamera gelişimini büyük ihtimalle 2022 yılında hissedeceğiz. Apple’ın da bu furyaya dahil olması bekleniyor. Son zamanlarda yeni iPhone’ların DxOMark’ta ilk 10’a girememesi Cupertinolu firmayı da harekete geçirecektir. Bakalım Apple’dan da ilerleyen yıllarda daha büyük çözünürlüklü kameralar görecek miyiz?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.