Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 2, 2020 17:00

Apple Watch Pil Sorunu için Apple’dan Çılgın Proje! Ver Mehteri Tim Baba

Apple Watch pil sorunu ile Neşe'nin kepek sorunu kronikleşmiş bir durumdur. Apple bu sorundan kurtulmak için bakın ne yapacak?
Apple Watch Pil Sorunu için Apple’dan Çılgın Proje! Ver Mehteri Tim Baba

Akıllı saat pazarında iki türlü ürün var. Birincisi Apple Watch ve OPPO Watch gibi şarjı bir gün telefonlar. Diğer grup ise Xiaomi Amazfit ve Huawei Watch GT 2 Pro gibi şarjı 10 günden fazla giden saatler. Açıkçası bu aradaki farkı anlamak mümkün değilken ve saatlerin de pillerinin mAh değerleri arttırılamazken Apple Watch pil sorunu için Apple oldukça ilginç bir patent başvurusunda bulundu.

Bildiğiniz üzere katlanabilir piller ile ilgili Samsung uzun süredir çalışma yürütüyor. İşte bu fikre benzeyen bir fikir olan saat kayışına gizli pil hücreleri Apple Watch’ın şarj konusunda rakiplerinin bir tık önüne geçmesine sebep olabilir. Zira bugün ortaya çıkan patent bu işin nasıl yapılacağını da net bir şekilde ortaya koyuyor.

Görsele baktığımızda Apple’ın silikon kılıfın içine pil hücreleri eklediğini görüyoruz. Bu pillerin kablosuz şarj ile de şarj edilebileceği belirtiliyor. Bu pillerin silikon kılıfları ağırlaştırıp kalınlaştıracağı ise ortadaki gerçeklerden birisi. Apple bu projeyi Apple Watch 7. Nesil’de hayata sunar mı derseniz? O kadar kısa sürede bu teknoloji ile tanışmayacağız. Pilin kolunuzda bu şekilde takılı olmasının güvenlik tarafında bir sorun teşkil edip etmeyeceği ise yapılan araştırmalarda ve Ar-Ge çalışmalarında ortaya çıkartılacaktır diye düşünüyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.