Mobil Aralık 2, 2020 14:00

Apple Watch Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor!

Bugün yapılan bir sosyal medya paylaşımı sonrasında Apple Watch hayat kurtarmaya devam ediyor. İşte Zachary Zies'ın yaşadıkları...
Apple Watch Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor!

Akıllı saatler hayatımızın her anında yanında olan ürünler haline geldi. Özellikle bu pandemi sürecinde evde yapılan egzersiz ve sporlarda hem kalp atış hızımızı hem de Apple Watch’da olan EKG özelliği sayesinde kalbimizin sağlığını kontrol eder olduk. SOS desteği ile belli kişilere mesaj gönderme imkanı sunulması ile birlikte özellikle yaşlı kişiler tarafından ciddi anlamda tercih edilebilir oldu. Bir süredir “Apple Watch Hayat Kurtardı” haberlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de bunlara yeni biri eklendi.

25 yaşındaki Zachary Zies, yaptığı sosyal medya duyurusu ile Apple Watch’unun Şükran Günü’nde hayatını kurtardığını duyurdu ve Apple’a teşekkür etti. Zies, Friedreich Ataksisi adı verilen genetik bir hastalığa sahipti. Bu hastalık omurga, beyin ve kalbi ciddi anlamda etkileyen bir hastalık. Bu da zaman zaman hastanın yürüme ve konuşma ile ilgili sorunlar görmesine yol açabiliyor. Apple Watch kalp atış hızı sensörü, Zachary’nin kalbinin dakikada 210 atışta attığını tespit etti. Hemen hastaneyi arayan Zachary Zies doktoruna gitti ve arter ablasyonu adı verilen bir operasyon geçirdi. 

Apple Watch Series 6

Apple Watch’ın daha önce de 76 yaşında ve 67 yaşındaki kişilerin hayatını kurtardığını gördük. Siz de özellikle ebeveynleriniz için bu tarz ürünleri alarak onların daha güvende kalmasını sağlayabilirsiniz diye düşünüyoruz.

Bildiğiniz üzere Apple Watch’ın Series 6 modelinde yeni bir sensör ve yapay zeka ile birlikte kullanıcılarının panik atak geçirip geçirmediğini de anlayabiliyor. Akıllı saatler sadece bir saat olmaktan çıkalı çok oldu. Özellikle Android ekosistemindeki firmalara duyurulur…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.