Mobil Kasım 30, 2020 20:00

MediaTek Snapdragon 865 Bitirmek için Geliyor! Hır Çıkacak Beyler

MediaTek Snapdragon 865 yonga setini bitirmeye geliyor. Peki yeni yonga seti bize ne sunuyor? Hangi üretici bu canavarı ilk kez kullanacak?
MediaTek Snapdragon 865 Bitirmek için Geliyor! Hır Çıkacak Beyler

MediaTek yonga seti için ne düşünüyorsunuz bilemiyoruz ama son dönemde Tayvanlı teknoloji üreticisinin büyük bir sıçrama yaptığını görüyoruz. Qualcomm ile aralarındaki rekabet Çinli üreticiler sayesinde en üst seviyeye ulaşmış durumda. MediaTek bu noktada öne geçebilmek için yoğun bir mesai harcıyor. Bugün ortaya çıkan Antutu sonuçları ise MediaTek Snapdragon 865 rekabetinde ibrenin MediaTek tarafına çevrilmesine sebep oldu.

Ortaya çıkan verilere göre MediaTek’in yeni yonga seti 622.409 bin puan aldı. Bu da 610.000 puan alan Snapdragon 865 yonga setinin MediaTek tarafından geçildiğini de kesinleşti. Sızan bilgilere göre MediaTek’in yeni yonga seti dört adet yüksek performanslı Cortex-A78 çekirdeği ve dört adet enerji verimliliği sunan Cortex-A55 çekirdeğinden oluşuyor. Bununla birlikte saat hızı arttırılmış bir de Mali-G77 bir GPU kullanılıyor.

MediaTek MT6893

Peki bu yonga setini kim kullanacak? Görünen o ki yeni nesil yonga seti ilk kez Redmi markası tarafından kullanılacak. Yonga setinin şu anda hangi isimle anılacağını bilemiyoruz ama MediaTek Dimensity 1XXX serisi bir yonga seti olacağı da kulislerde konuşuluyor. Hatta yeni yonga setinin MediaTek Dimensity 1200 olacağı da gelen bilgiler arasında. Yonga setinin isim tahminleri yapılsa da Redmi’nin yeni telefonu ile ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Bakalım Redmi ve MediaTek bize ne sunacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.