PlayStation Kasım 29, 2020 10:00

PlayStation 5 kargolarını kargocular çalmaya başladı

PlayStation 5 kargolarını kargocular çalmaya başladı

Kargocuların PlayStation 5 kargolarını çalmaya başladığı ortaya çıktı. Bu skandal ünlü alışveriş devine kadar uzanıyor.

Amazon ve geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen PlayStation 5 ile ilgili yeni bir sorun ortaya çıktı. Bu haftanın başlarında, Amazon teslimat görevlisinin PS5’in kutu içeriğini evcil hayvan yiyecekleri ve bulgur gibi öğelerle değiştirdiği ortaya çıkmıştı. Bugün ise daha ilginç bir durum ortaya çıktı.

İsmi açıklanmayan Amazon teslimat görevlisinin PS5 kargosunu çaldığı söyleniyor. Geçen hafta olan bu olay CCTV kamerası sayesinde ortaya çıktı. Bu iddiayı gündeme getiren @dickidub, kargocunun kargoyu tarayıp sonra minibüse geri koyduğunu gösteren CCTV görüntülerini yayınladı.

Bu olay Amazon deposuna raporlandıktan sonra, şirket çalışanı işten kovdu. Satış devi başlangıçta müşteriye 5 sterlinlik bir kupon vermeyi planlıyordu. Ancak, Amazon gelen tepkiler sonrası tutarı 50 sterline çıkardı ve olayı araştırmaya başladı.  Ayrıca Amazon’un PS5’i müşteriye geç de olsa teslim ettiğini belirtelim.

Amazon, yaptığı açıklamada; “Teslimat hizmeti sağlayıcıları ve müşterilere nasıl hizmet sağladıkları konusunda çok yüksek standartlara sahibiz. Bu teslimat asistanı artık bizi temsil etmeyecek.” ifadelerini kullandı.

PlayStation 5

Son zamanlarda İspanya’daki beş Amazon çalışanının Madrid’deki bir lojistik merkezinden 500.000 doların üzerinde iPhone çaldığı ortaya çıkmıştı. Bu olaydan sonra Amazon suçluları ortaya çıkarmak için bir iç soruşturma başlatmak zorunda kaldı.

İnsan faktörünün işin içine girmesi ile maalesef ki böyle sorunlar büyük firmalarda da yaşanabiliyor. Burada firmanın büyüklüğü satış sonrası müşterinin mağdur edilmemesi ile devreye giriyor. Amazon’un müşterilerini bu tip çalışan kaynaklı sorunlar sonrası mağdur ettiği henüz görülmedi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.