Mobil Kasım 27, 2020 19:00

Yakışıklı Telefon Olur mu Demeyin! Tecno Pova Var!

Geçen ay özellikleri belli olan Tecno Pova 4 Aralık'ta satışa sunulacak. Afişlerinden gördüğümüz kadarıyla çok etkiletyici bir telefon.
Yakışıklı Telefon Olur mu Demeyin! Tecno Pova Var!

Tecno Pova akıllı telefonun teknik özellikleri ve görüntüleri geçen ay ortaya çıkarılırken dün resmiyet kazandı. Hintli bir perakende sitesi olan Flipkart’ta Tecno Pova için bir açılış sayfası açıldı. Liste, akıllı telefonun 4 Aralık’ta Hindistan’da duyurulacağını doğruluyor. Tecno Pova’nın Hindistan’daki fiyatı dışında, Nijerya ve Filipinler gibi diğer pazarlarda zaten resmi hale geldiği için teknik özelliklerinin tüm ayrıntıları zaten biliniyor.

720 x 1640 piksel HD + çözünürlüğü ve 20.5: 9 yüksek en boy oranını destekleyen devasa bir 6,8 inç ekrana sahip. MediaTek Helio G80 yonga setinden ve 6 GB RAM’den güç alıyor. Telefon 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle geliyor. Ek depolama için cihazda bir microSD kart yuvası vardır. HiOS 7 tabanlı Android 10 işletim sistemi, akıllı telefona önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Tecno Pova akıllı telefon, selfie çekimleri yapmak için ekran çentiğine yerleştirilmiş 8 megapiksel kameraya sahiptir. Sırtındaki dikdörtgen şekilli kamera modülünün 13 megapiksellik bir ana kamerası, 2 megapiksellik bir makro lensi ve 2 megapiksellik bir derinlik sensörü var. Akıllı telefonun arka tarafında bir parmak izi tarayıcısı da mevcut.

Tecno Pova, 18W hızlı şarjı destekleyen 6000 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahiptir. Bağlantı cephesinde, telefon çift SIM, 4G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, microUSB ve 3,5 mm ses jakı gibi özelliklerle birlikte gelir. Yakışıklı 171.23 x 77.57 x 9.4mm ölçülerine sahiptir. Henüz fiyatı bilinmiyor. Fiyatı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.