MacBook Kasım 26, 2020 10:00

MacBook tasarımı ne zaman yenilenecek?

MacBook tasarımı ne zaman yenilenecek?

Apple uzun bir süre sonra yeni MacBook tasarımı ile karşımıza çıkacak. Peki, yeni tasarım ne zaman tanıtılacak?

Apple, One More Thing etkinliğinde 5nm M1 yongasına sahip yeni Macbook modellerini piyasaya sürmüştü. Ancak bu modeller bir önceki nesil ile birebir aynı tasarıma sahip olması ile çok dikkat çekmişti. Bugün gelen bilgilere göre MacBook tasarımı 2021 yılında baştan aşağıya yenilenecek.

Raporda ayrıca yaklaşan MacBook modellerinin yeni bir tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. Ancak bunların hangi model olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Apple’ın üretim hattında mini LED ekranlı 7 ürüne sahip olduğu söyleniyor. Bunlar 12,9 inç ‌iPad Pro‌, 27 inç iMac Pro, 14,1 inç MacBook Pro, 16 inç ‌MacBook Pro‌, 10,2 inç ‌‌iPad‌‌ ve 7,9 inç ‌‌‌iPad‌‌‌ mini olacak.

Öte yandan raporlar, yeni iPad Air’e olan talebin beklenenden daha iyi olduğunu ve yaklaşan iPad’lerin Mini-LED arka aydınlatma ve 5G desteğine sahip olacağını gözler önüne seriyor.

Apple’ın, LCP (sıvı kristal polimer) yumuşak tahta teknolojisi için Çinli üretici Jialianyi ile sözleşme yapması ve şirketi çeşitli Apple ürünleri için tedarik zincirinin bir parçası haline getirmesi bekleniyor.

MacBook tasarımı

Ayrıca rapor, 2021’in ikinci yarısında düşük fiyatlı bir iPad’in ve ilk yarısında üçüncü nesil AirPods’ların piyasaya sürüleceğini işaret ediyor. Yeni AirPods modelleri, AirPods Pro’ya benzer şekilde daha kısa gövdeye ve değiştirilebilir kulak uçlarına sahip olacak.

Apple görünüşe göre 2020 yılındaki pandemiden dolayı yeniliklerini 2021 yılına saklayacak. Umarız Apple’dan önümüzdeki yıl daha inovasyonlu ürünler görürüz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.