Mobil Kasım 25, 2020 19:00

iPhone 12 Pro, iPad Air ve MacBook Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Apple analisti Ming-Chi Kuo bugün bir açıklama yaptı ve yeni yıl öncesinde iPhone 12 Pro, iPad Air ve MacBook satışlarını değerlendirdi.
iPhone 12 Pro, iPad Air ve MacBook Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Dünya zor bir süreçten geçiyor. Eski günlerimizi özledik. Yaşanan pandemi her şeyi değiştirdi. Artık anne babamıza hatta evladımıza bile sarılamıyor olduk. Bununla birlikte önceliklerimiz ve alışkanlıklarımızın da ciddi anlamda değişmeye başladığını görüyoruz. Özellikle teknoloji alımı konusunda kullanıcılar artık daha da hassas bir dönemden geçiyor. Evde kaldığımız bu dönemde ev içinde kullandığımız teknolojik ürünlere önem vermeye başladık. İşte tam da bu dönemde Apple yeni ürünleri ile karşımıza çıktı. Bu yeni ürünleri arasında iPhone 12 Pro, iPad Air ve MacBook M1 işlemcili modeller rekor satışlar gerçekleştirdi.

Apple’a en yakın kaynaklardan birisi olarak gösterilen Ming-Chi Kuo bugün bir açıklama yaptı ve yeni yıl arifesinde satışların beklendiğinden daha iyi gittiğini dile getirdi.  iPhone 12 ve iPhone 12 mini satışlarının ise beklendiğinden daha zayıf olduğu da Kuo tarafından açıklandı. Bununla birlikte AirPods tarafında da düşme yaşandığı yine belirtildi.

 iPad Air’e olan talep de beklenenden daha yüksekti. Ming-Chi Kuo, Apple’ın daha düşük bir fiyata yeni bir miniLED ekran modeli, 5G modelleri ve yeni bir iPad sunmasıyla iPad satışlarının 2021’de artmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE akıllı saatler şu anda iyi satılıyor ve önümüzdeki yıl yeni modellerin gelmesi bekleniyor. Apple M1 tabanlı MacBook’lara olan talep de beklentileri aştı. Analist, 2021’in ikinci yarısında yeni bir tasarımla piyasaya sürülen yeni Apple M1 tabanlı MacBok modelleriyle satışların artmaya devam etmesini bekliyor.

Kısacası Apple için şu anda işler iyi gidiyor. Borsada da Apple’ın durumu yaşanan pandemiye rağmen artma eğiliminde. Yani Tim Cook’un yüzü yine gülüyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.