Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 24, 2020 14:00

PlayStation 5 Sorunları ile Saç Baş Yolduruyor! Hemen Almasa mıydık?

Bir süredir söylenen PlayStation 5 Sorunları bugün videolar ile karşımıza çıktı. Peki sorunun sebebi ne? Çözümü var mı? İşte detaylar...
PlayStation 5 Sorunları ile Saç Baş Yolduruyor! Hemen Almasa mıydık?

Oyun dünyasının heyecanla beklediği yeni nesil oyun konsolları nihayet satışa sunuldu. Bir tarafta Microsoft XBox Seriex X ve diğer tarafta da PlayStation 5. Her iki oyun konsoluna da yoğun ilgi oldu ama tahmin edeceğiniz üzere PlayStation 5 ilk günden karaborsaya düştü. Yeni parti ürünlerin kullanıcılara kısa süre içinde geleceği belirtilse de oyun konsolunu alanlardan bazı görüntüler gelmeye başladı. PlayStation 5 sorunları ile ilgili bu videolar @AskPlayStation hesabına gönderilmeye başladı.

Aşağıdaki videolar gibi videolardan oldukça fazla var. Bu sorunlar hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4 oyunlarını oynarken yaşanıyor. Sorunlar oyun deneyimini yerle bir eden şekilde karşımıza çıkıyor. Henüz Sony tarafından konu ile ilgili açıklama yapılmış değil ama görünen o ki; ciddi bir güncellemeye ihtiyaç var. Sırf Amerika’daki noel arifesine yetiştirmek için acele edilen PlayStation 5’in pazara sunulmasının bir hata mıydı? Bunun cevabını da önümüzdeki günlerde yapılacak güncellemenin sonucuna göre bulacağız.

Bize sorarsanız aşağıdaki sorunların hepsi grafik kartı ile ilgili. Bunun da sanki hız aşırtma yapıldığında ortaya çıkan bir sorunmuş gibi de bir anlamı var. Sony’nin kısa süre içinde soruna çözüm getireceğini düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 boş kutuları satışa sunulmuştu. Bu çılgınlık bakalım daha ne kadar devam edecek. İşte sorunları gösteren videolar ve paylaşımlar…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.