PlayStation Kasım 24, 2020 15:00

Amazon’dan PS5 aldı içinden bulgur çıktı

Amazon’dan PS5 aldı içinden bulgur çıktı

Amazon’dan PS5 alan bazı oyuncular, kolinin içerisinden konsol yerine bildiğiniz pilavlık bulgur çıktığını dile getirmeye başladı.

Alışveriş devi Amazon, ilginç bir olay ile gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde ön sipariş ile PS5 satın alan oyuncuların konsollarını teslim etmeye başlayan Amazon, kolinin içinden çıkan ürünler ile büyük tepki topladı. PlayStation 5’i Amazon üzerinden satın alanlar kolinin içerisinden konsol yerine bulgur çıktığından şikayetçi olmaya başladı.

PS5 aldın içinden bulgur çıktı naparsın?

PlayStation 5 yerine bildiğiniz Bodrum markalı pilavlık bulgur gönderen Amazon‘dan henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmediğini belirtelim. Muhtemelen müşteri hizmetleri konusunda çığır açmış olan Amazon, bu sorunu yaşayan kullanıcıların paraları ya iade edecek ya da PlayStation 5 gönderimi yapacak.

PS5

PlayStation 5 ile ilgili yaşanan tek garip olay bu da değil. Bildiğiniz gibi PlayStation 5’in diskli ve dijital sürümü bulunuyor. 100 dolar daha uyguna satılan dijital sürümü satın alan oyuncular, dış kutunun dijital sürüme ait olmasına rağmen içerisinden diskli sürümün çıktığını belirtiyor. Ancak bu olay henüz bir iade işlemi olmadığından kanıtlanmış değil. Zaten kim ister ki dijital fiyatına aldığı diskli sürümü iade etmeyi?

Türkiye’de 8.299 TL’den satışa sunulan PlayStation 5, ülkemizde karaborsaya düşmüş durumda. Alışveriş sitelerinde PlayStation 5 için 14.000 TL bile isteyenler var. Hatta bazıları PlayStation 5 ön siparişi haklarını bile 1.500 TL’ye satmaya çalışıyor. Türkiye’de bu denli yüksek fiyattan satılmasına rağmen stokları anında biten konsolun oyunlarının da bir hayli pahalı olduğunu belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.