Ana sayfa » Mobil » POCO X3 NFC ve realme 7 Pro ekran karşılaştırma! AMOLED mi LCD mi?

POCO X3 NFC ve realme 7 Pro ekran karşılaştırma! AMOLED mi LCD mi?

POCO X3 NFC ve realme 7 Pro ekran karşılaştırma! AMOLED mi LCD mi?

120Hz tarama hızı ve LCD ekranlı POCO X3 NFC ile 60Hz tarama hızına sahip AMOLED ekranlı realme 7 Pro ekranlarını sizler için karşılaştırdık.

Akıllı telefon pazarında en önemli donanımlardan birisi ekran olarak görülüyor. Zira her telefondan en iyi ekran deneyimini bekliyoruz. Üreticiler de bu konuda ciddi bir rekabet içinde. Bazı üreticiler yüksek tarama hızı (Hz) kullanırken bazı üreticilerin de düşük tarama hızına sahip AMOLED ekranlar tercih ediyor. Bu noktada bizde teknoburada.net olarak sizlerin çok fazla istediği bir incelemeyi ya da daha doğrusu karşılaştırmayı sizlerle paylaşmak istedik. POCO X3 NFC ve realme 7 Pro ekran karşılaştırma testi ile LCD ve AMOLED ekranların nasıl göründüğüne daha yakından bakabileceksiniz.

Yaptığımız video incelemede ekranların genel anlamda nasıl göründüğünü, Instagram kaydırma ve klasör testi ile PUBG oyunundaki karşılaştırmalarını görebileceksiniz. Bildiğiniz üzere POCO X3 NFC modelinde 120Hz ekran tarama hızına sahip IPS LCD ekran var. realme 7 Pro modelinde ise 60Hz tarama hızına sahip AMOELD bir ekran var. İşte bu noktada da kafalar bir hayli karışık. Biz de bu kafa karışıklığını gidermek için spesifik bir test yaptık.

Açıkçası ekranların farkına baktığımızda realme 7 Pro’nun AMOLED ekranının çok daha kontrastlı ve siyahları tam siyah oalrak verdiğini görüyoruz. POCO X3 NFC ise özellikle yumuşak akışkanlığı ile farklı bir deneyim bizlere sunuyor. Hangisi daha iyi? Arada fark var mı? Videoyu izleyin kendiniz karar verin…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.