Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 22, 2020 17:00

PlayStation 5 Boş Kutu Satılık! Alamıyorsanız da Fotoğraf Çekilin

Bugün PlayStation 5 boş kutu satışları resmen başladı. Bu tuhaf haberi okudukça haberin daha da tuhaflaştığını göreceksiniz. Abi bu ne?
PlayStation 5 Boş Kutu Satılık! Alamıyorsanız da Fotoğraf Çekilin

Oyun dünyasının heyecanla beklediği PlayStation 5 ve Microsoft XBox Series X satışa sunuldu. Beklendiği gibi XBox için büyük bir ilgi gösterilmedi ama PlayStation 5 için kullanıcılar birbirlerini ezdiler desek yeri var. Hatta Kanada’dan gelen haberler durumun ne kadar ileri gidebileceğini gösterdi. Zira PlayStation 5 satan bir bayii gasp edilerek şiddete maruz kaldı. Neyse ki ülkemizde böyle durumlar olmadan ilk satışlar gerçekleşti ve alanlar sosyal medyadan havalarını da attılar. Bugün gelen bir haber ise herkesi şaşırttı. Zira Rusya’da bir kişi PlayStation 5 boş kutu satışına başladı.

Bu kutuyu alarak sosyal medyada arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz. Kutunun fiyatı 65 dolar civarında. Yeni yıl hediyesi olarak sevdiğiniz birine 500 TL’ye boş bir kutu satın alabilirsiniz. Belki inanmayacaksınız ama bunu alanlar var. Bununla birlikte yine inanmayacaksınız belki ama bazı PlayStation 5 satıcıları yeni konsol ile fotoğraf çekimine de başladı. 9 dolara PlayStation 5 sizinmiş gibi fotoğraf çekip sosyal medyanızda paylaşabiliyorsunuz.

Bildiğiniz üzere PlayStation 5 Türkiye fiyatı 8.299 TL olarak belirlendi ve satışa sunulduktan sonra da kısa süre içinde ürün tükendi. Fiyatın bu kadar şişmesinin en büyük sebeplerinden birisi ise takdir edeceğiniz üzere yeni getirilen %50 ÖTV vergisi oldu. Ülkemizde de bir girişimci yeni nesil oyun konsolunun kutusunu satar mı? Bunu da önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.