Mobil Kasım 22, 2020 13:00

OnePlus 9 Pro Tasarımı Belli Oldu! Keşke Belli Olmasa mıydı?

Bir süredir haberlerini yaptığımız OnePlus 9 Pro ile ilgili sızıntılar telefonun tüm tasarım detaylarını da ortaya koydu. İşte o görseller...
OnePlus 9 Pro Tasarımı Belli Oldu! Keşke Belli Olmasa mıydı?

Akıllı telefon pazarında büyük bir rekabet yaşanıyor. Özellikle orta segment pazarı yangın yeri. Amiral gemisi tarafında ise üreticiler birbirlerinin önüne geçmek içn ellerinden geleni yapıyorlar. Eskiden “amiral gemisi katili” olarak anılan ama son dönemde kendi “katilini” bekleyen OnePlus ise 9. nesil telefonları ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bir süredir haberlerini yaptığımız OnePlus 9 Pro tasarımı ile bugün resmen karşımızda.

Bugün Steve Hemmerstoffer tarafından sızdırılan görseller yeni nesil telefon ile ilgili ip uçlarını da bizlere sundu. Öncelikle şunu belirtmek lazım, bu görseller nihai görseller değil ama bu görsellerin de markanın onayı ve bilgisi olmadan yayınlandığına inanmak oldukça güç. Zira ne zaman böyle sızıntılar olsa o sızıntılar telefonun gerçek tasarımı oluyor.

Bu tasarıma baktığımızda buna benzeyen birden fazla belki de beşten hatta 10’dan fazla telefon söyleyebiliriz. Yani görünen o ki; OnePlus tasarıma para yatırmamış. Açıkçası bu tasarımın OnePlus 8T ve OnePlus 8 Pro karışımı bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Ses açma kapama ve güç tuşunun karşılıklı konuşlandığını da görsellerden görebiliyoruz.

Ekranın OPPO Find X2 modelinden alındığını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Baklaım çözünürlük Find X2 modelinde olduğu gibi 3K mı olacak? Arka kamera yapısına baktığımızda dörtlü bir kamera telefonda yer alıyor. Bu kameralardan ikisinin 48 megapiksel olacağı da gelen bilgiler arasında. Birinin ana kamera diğerinin de telefoto lens olması oldukça muhtemel.

Telefon bize ne sunacak? Bunu öğrenmek için 2021 yılını beklemek zorundayız. Şubat ayında yapılması muhtemel Mobil Dünya Kongresi kapsamında telefonun pazara sunulabileceği de gelen bilgiler arasında…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.