Mobil Kasım 20, 2020 12:00

Snapdragon 875 Bütün Heybetiyle Geliyor, Telefon Listesi…

Qualcomm, Snapdragon 875 yonga setini Aralık ayının ilk haftasında tanıtacak. Çin de bu yonga setiyle gelecek telefonları listeledi.
Snapdragon 875 Bütün Heybetiyle Geliyor, Telefon Listesi…

Tipster Digital Chat Station’a (sina teknolojisi aracılığıyla) göre, Honor, Snapdragon 875 ile çalışan bir cihazı piyasaya sürmeyecek. Yakın zamanda Huawei’den ayrıldığı düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir durum. Ek olarak, şirketin zaten önünde satış, yazılım desteği ve diğer zorluklar gibi birçok zorluğu var.

Tahminlere göre, aşağıdaki şirketler Çin’de Snapdragon 875’le gelecek akıllı telefonların ilk grubunu piyasaya sürecek:

Xiaomi– * Redmi, Black Shark dahil.
Vivo– * iQOO dahil.
Oujia Holdings – * Oppo, realme, OnePlus dahil.

Bununla birlikte, bunlar arasında, son zamanlarda söylenti fabrikasında zaten bulunan birkaç cihaz biliyoruz. Örneğin, Xiaomi büyük olasılıkla Snapdragon 875 SoC’yi ilk olarak amiral gemisi Mi 11’de bozacak. Ancak diğer markalar bunu 2020 yılı bitmeden duyuracak mı? Xiaomi’nin, yeni bir amiral gemisi akıllı telefonunu duyurmak için öncü olacağını düşünülüyor. Ancak Vivo, iQOO, Realme, OPPO gibi şirketlerin de aynı şeyi yapma şansı var.

Ayrıca OPPO’nun son zamanlarda haberlerde yer alan Reno5 serisinin Dimensity 1000+ SoC’ye sahip olması bekleniyor. Ancak Find X3 serisinde Qualcomm’un amiral gemisi SoC’yi çok iyi bir şekilde içerebilir. OnePlus’ın 9 serisi cihazlarının önümüzdeki yılın Mart ortasına kadar çıkması beklenmiyor.

Her halükarda, listedeki lansman sırasından bahsediyorsa Xiaomi, Vivo ve ardından Oppo ile pakete liderlik edecek. Bununla birlikte, Şubat-Mayıs aylarında amiral gemilerini lanse eden Realme, iQOO, Black Shark, Redmi, Vivo gibi markalar hakkında çok az bilgi var. Bu nedenle, Samsung gibi devlerin 2021’de pazar payından bir parça kapmaya başlayıp başlamadıklarını görmek ilginç olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.