Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Seni Tanımak İstiyorum Yiğidim! Huawei MateStation B515

Seni Tanımak İstiyorum Yiğidim! Huawei MateStation B515

Seni Tanımak İstiyorum Yiğidim! Huawei MateStation B515

“Adamlar yapmış abi” diyeceğimiz yepyeni bir bilgisayar geliyor. Huawei MateStation B515 masaüstü bilgisayarda çığır açacak.

Birkaç ay önce, Temmuz ayında, Huawei’nin “MateStation” için bir ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirilmişti. Markanın, Samsung’un Dex Station’ına benzer bir şey olan Mate 40 serisi için bir yuva ile ilgili olduğu tahmin ediliyordu. Ancak bu tahmin doğru çıkmadı. Huawei MateStation bir masaüstü bilgisayardır ve ilk model, yeni sızdırılan MateStation B515 adıyla geliyor.

Huawei, birkaç yıl önce PC işine girdi ancak kategoriyi dizüstü bilgisayarlarla sınırlı tuttu. Huawei MateStation B515’la masaüstü kategorisine girişini resmi olarak duyurdu. Yeni bilgisayar, büyük olasılıkla Intel veya AMD’nin bir CPU’su değil, Apple’ın M1 silikonu gibi ARM mimarisine dayanan bir Kirin işlemcisi tarafından destekleneceği için önemli olacak. Bu işlemci Kunpeng 920’dir.
7nm Kunpeng 920 işlemci, CPU’nun adıdır ve 2,6 GHz saat hızına sahip 4 çekirdekli ve 8 çekirdekli konfigürasyonlarda gelir. Çinli haberci Changan Digital King tarafından yayınlanan görüntüler, işlemciye dayalı bir masaüstü anakartını gösteriyor. Bunun MateStation B515’te bulunacak anakart olabileceğini düşünüyor.
MateStation B515’in 5,72 mm ölçen dar çerçeveli 23,8 inç monitör, 1920 x 1080 çözünürlük, 178 ° görüş alanı ve% 72 NTSC renk gamı ile birlikte geleceği söyleniyor. MateStation B515 büyük olasılıkla ofislerde ve profesyonel alanlarda kullanılmak üzere pazarlanacak ve Lenovo, Dell ve HP’nin iş bilgisayarlarıyla rekabet edecek. Ürünün fiyatı şimdilik belli değil.
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.