Ana sayfa » Akıllı Telefon » OPPO Reno 5 Serisi Bomba Gibi Geliyor; Birisi Snapdragon 865’li

OPPO Reno 5 Serisi Bomba Gibi Geliyor; Birisi Snapdragon 865’li

OPPO Reno 5 Serisi Bomba Gibi Geliyor; Birisi Snapdragon 865’li

OPPO’nun bir süredir gündemde olan Reno 5 serisi, hızlı şarjı ve yonga setleri ile netlik kazanmaya başladı. İşte detaylar;

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden OPPO, sevilen Reno ailesini ilerleyen günlerde genişletecek. Son zamanlarda Çin’li üreticinin Reno 5 serisi üzerine çalıştığına dair raporlar ortaya çıktı. Şimdi ise merakla beklenen Reno 5 ailesi; işlemcisi, hızlı şarjı ve diğer çeşitli özellikleri ile bazı kaynaklar tarafından sızdırıldı.

Daha önce ve bugün ortaya çıkan raporlara göre OPPO Reno 5 serisi, üç model olarak gelecek. Aynı zamanda bu üç modelin hepsi de, 65Wat hızlı şarj desteğine sahip olacak. Bunlardan birisi; Qualcomm Snapdragon 765G yonga setinden güç alırken, diğer ikisi de; MediaTek Dimensity 1000 Plusve Snapdragon 865 yonga setlerinden güç alacak.

İşlemci olarak Reno 5 serisinin bir modelinde, ilginç olarak ilk defa Snapdragon 865 yonga setine yer verilecek. Görünüşe göre OPPO, Reno ailesinde de ”Süper Cupa”adında bir model geliştirecek gibi duruyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Reno 5’in ağa girdiğine dair sertifikalar ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bu sertifikalar ve ekte sunulan görseller, Reno 5 serisinin de tıpkı Reno 4 serisi gibi ince ve hafif olacağını ortaya koyuyordu.

Diğer yandan Reno 5 ailesinin standart versiyonu, düz bir ekrana sahip olacak. Ancak Pro sürümlerinde kavisli bir ekran ve en az 90 ila 120Hz arasında değişen yüksek yenileme hızına yer verilecek.

Tüm bunlara ek olarak Reno 5 serisinde; 64 megapiksel ana+8 megapiksel ultra geniş açı ve 2+2 megapiksellik lensler bulunacak. Ayrıca ön tarafta da 32 megapisksellik bir selfie kamerası yer alacak.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.