Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 yeşil ekran sorununu böyle tespit edin

iPhone 12 yeşil ekran sorununu böyle tespit edin

iPhone 12 yeşil ekran sorununu böyle tespit edin

Apple’ın başı şu sıralar büyük dertte. iPhone 12 yeşil ekran sorunu ile çalkalanıyor. Peki, bu sorunu nasıl tespit edeceksiniz?

Cupertinolu teknoloji devinin başı iPhone 12’den dolayı derde girdi. Sorun üzerine sorun çıkaran bu modeller en sonki problemi ile büyük ses getirdi. Evet iPhone 12 yeşil ekran sorunundan bahsediyoruz. Telefonun ekranı bir anda yeşilimtırak bir görünüme sahip oluyor ve bu sorun kendi kendine düzelmiyor. Peki, bu sorunun iPhone 12’nizde olup olmadığını nasıl tespit edeceksiniz?

Cihazınızda “yeşil ekran” sorunu olup olmadığını öğrenmenin basit bir yolu var. Düşük ışıklı bir ortama gidin ve telefonun parlaklığını en düşük seviyeye ayarlayın. Ardından WeChat gibi saf olmayan siyah düşük kontrastlı uygulamaları açın. Bu ayarlarda, “yeşil ekran” sorunu hafif olsa bile gösterilecektir. “Yeşil ekran” sorunu ne kadar önemsiz olursa olsun, Apple bunu yayınlar yayınlamaz değişim talep etmelisiniz. Çünkü bu küçük yeşilimsi ekran bir anda tüm ekrana daha yoğun bir şekilde yayılıyor.

iPhone 12’nin yeşil ekran sorunu ekran tedarikçi ile mi ilgili?

Apple iki Güney Koreli ekran üreticisi olanSamsung ve LG Display’in ekranlarını kullanıyor. LG’nin ekranındaki yeşil ekran olasılığının biraz daha yüksek olduğuna dair raporlar bulunsa da, bu iddianın somut bir kanıtı yok. Şimdiye kadar, hem Samsung hem de LG’nin iPhone 12 ekranlarında bu sorun var gibi görünüyor. Ancak iPhone‘un ekran bilgilerini Aisi Assistant gibi araçlarla sorgulayabiliriz. Samsung tarafından görüntülenen ekran kodunun G9N / G9P’dir ve LG Display’in ekran kodunun GVC/GH olduğunu belirtelim.

iPhone 12 yeşil ekran

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.