Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 Alacaklar Dikkat! Yeşil Ekran Sorunu Çözüme Kavuşuyor!

iPhone 12 Alacaklar Dikkat! Yeşil Ekran Sorunu Çözüme Kavuşuyor!

iPhone 12 Alacaklar Dikkat! Yeşil Ekran Sorunu Çözüme Kavuşuyor!

Bir süredir mobil pazara bomba gibi düşen iPhone 12 Yeşil Ekran sorunu ile ilgili Apple farklı bir çözüm üzerinde çalışmaya başladı.

Yaşanan pandemi sonrasında tedarik süreçlerinde büyük sorunlar yaşanmaya başladı. Üreticiler daha fazla telefon satmak istiyorlar ama tedarik tarafında sorun yaşıyorlar. İşte bu yüzden markaların farklı farklı tedarikçiler ile çalıştığını görüyoruz. Apple da yeni nesil iPhone 12 ekranı için böyle bir yola gitti. Hem BOE, hem LG hem de Samsung ile çalışan Apple son günlerde yaşananlar yüzünden oldukça sıkıntılı. Zira bildiğiniz üzere iPhone 12 yeşil ekran sorunu ile ilgili bazı şikayetler ortada dolaşıyordu. Apple tüm bu şikayetleri kabul etti ve konuyu araştırdığını söyledi.

Bugün Apple tarafından bir açıklama daha yapıldı ve kullanıcıların yeşil ekran sorunu ile telefonları servislere götürdüklerinde değişim değil; öncelikle güncelleme yapılması gerektiği dile getirildi. Yani artık değişim yerine Apple güncelleme öneriyor. Görünen o ki; Apple bu sorunu güncelleme ile çözmeye çalışacak gibi görünüyor.

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz dönemde iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde de buna benzer sorunlar ortaya çıkmıştı ama Apple iOS 13,6 güncellemesi ile bu sorunları belli bir oranda yok etmeyi başarmıştı. Bugün itibariyle iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde sorunlar görülüyor.  iOS 14.1, iOS 14.2 ve hatta iOS 14.3’ün ilk iki beta sürümünde sorun gözleniyor. Apple bu sorundan alnının akı ile kurtulabilecek mi? Bunun da cevabını önümüzdeki günlerde göreceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.