Ana sayfa » Mobil » Galaxy Z Fold 3 Geliyor: Ekran Altı Kamerası İle Bir Başka

Galaxy Z Fold 3 Geliyor: Ekran Altı Kamerası İle Bir Başka

Galaxy Z Fold 3 Geliyor: Ekran Altı Kamerası İle Bir Başka

Samsung’un bir sonraki katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold 3 hakkında ilk sızıntılar gelmeye başladı. İşte detaylar;

Bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülen Axon 20 5G, dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu olarak kayıtlara geçti. Yaptığı çılgın atılımlar ile bir ilke imza atan ZTE, Huawei, Samsung ve  Xiaomi gibi şirketlerin, henüz daha hayata geçiremediği ekran altı kamera teknolojisini ilk kez piyasaya süren üreticilerden oldu. Hatta şirket ikinci ekran altı kameralı telefonu içinde yeşil ışığı yaktı. İddialara göre ZTE Önümüzdeki günlerde, Axon 20 5G modelinin amiral gemisi sürümünü de piyasaya sürecek. Şimdi bunu bir kenara bırakalım ve hazırlık yapan diğer üreticilere de göz atalım. Bildiğiniz üzere Samsung, 7 amiral gemisi modeli üzerine çalışmalar yapmaya başladı. İlk olarak S21 serisini piyasaya sürecek olan şirket, daha sonra ise S21 FE ve Galaxy Z Fold gibi katlanabilir ekranlı telefonlarını duyuracak. Bugün ortaya çıkan bazı sızıntılar, bir sonraki katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 3 modeli hakkında bir takım bilgileri gün yüzüne çıkardı.

Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera teknoloji ile gelecek

Samsung’un üçüncü nesil katlanabilir telefonu  Z Fold 3, söylentilere göre yeni nesil ekran altı kamera teknolojisini benimseyecek. Birinci nesil katlanabilir Galaxy Fold hatırlarsınız, sağ üst köşeye yerleştirilmiş selfie kameraları ile gelmişti. Daha sonra ise ikinci nesil Galaxy Z Fold 2, delikli ekranın içerisine gömülü selfie kamerası ile piyasaya sürüldü. Şimdi ise üçüncü nesil katlanabilir telefon Fold 3, en yeni nesil ekran altı kamera teknolojisini benimseyecek.

Kore’den gelen bir rapora göre Samsung Display, Galaxy Z Fold 3 için gerekli olan ekran altı kameranın panelini üretecek. Ön görüntü sensörlerini ise  Samsung LSI bölümü üstlenecek.

Bu yılın ortalarında sızıntıları ile gün yüzüne çıkan S21 serisi, söylentilere göre ekran altı kamera teknolojisi ile gelecekti. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan render’lar ve çeşitli belgeler, şirketin  Infinity-O ekran tasarımına devam edeceğini ve ekran altı kameraya yer vermeyeceğini açığa çıkarıyor. Yani S21 serisinde göremeyeceğimiz ekran altı kamera teknolojisini, bir sonraki Fold 3’de görmemiz mümkün olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.