Ana sayfa » Mobil » Dijital Denge Yeni Güncellemesi İle Duvara Çarpmanızı Engelleyecek

Dijital Denge Yeni Güncellemesi İle Duvara Çarpmanızı Engelleyecek

Dijital Denge Yeni Güncellemesi İle Duvara Çarpmanızı Engelleyecek

Google’ın Android telefonlar için sunduğu Dijital Denge uygulaması, yeni güncellemesi ile en çok yaşadığımız o problemin önüne geçecek

Günlük hayatımızda telefonlarımızı yanımızdan bir an olsun ayırmıyoruz. İşte, evde, hatta yolda yürürken bile uğraşıyoruz. Ha bu arada yolda demişken, konumuz tam da bununla alakalı aslında. Çünkü yeri geliyor caddede bile yürürken telefonlarımızla uğraşıyoruz. Kimimiz mesajlarına bakarken, kimimiz müzik listesine bakıyor. Bunun gibi örnekleri daha da arttırabiliriz. Ancak burada anlatmak istediğimiz asıl şey, dikkatimizin dağılmasıyla ortaya çıkacak kötü sonuçlar. Zira pek çok kişi telefonla uğraşırken duvarlara çarpabiliyor. Ya da aynı şekilde tabelalara da vurabiliyor. İşte teknoloji devi Google, bu işin tam da üzerine basacak bir yenilik sunmak için hazırlanıyor. Şirketin Dijital Denge adındaki sağlık uygulaması, yeni güncellemesi ile birlikte önünüzde engel gördüğünde sizleri uyaracak.

Google’ın Dijital Denge uygulamasında test ettiği bu yeni özellik, XDA geliştiricileri tarafından 1.0.342229637 yapı numaralı APK üzerinden keşfedildi. Geliştiriciler tarafından keşfedilen bu kodda ”adımlarımı uyarı ile izle” seçeneği yer alıyor. Yani az önce de bahsettiğimiz gibi, önünüze çıkacak herhangi bir engel sırasında uyarı bildirimi almanıza olanak tanıyor.

 

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi Dijital Denge uygulaması kullanıcıyı olası engelde uyaracak. Yani; dikkatli ol, yukarı bak, odaklanın, uyanık ol, adımına dikkat et gibi uyarılarda bulunacak. Böylece yürürken biraz da olsa güvende olacaksınız.

Bakalım Google bu yeniliği kararlı olarak ne zaman sunacak? Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.