Android Kasım 19, 2020 11:00

Xiaomi MIUI 12 Arayüzünde Kapat Aç Düğmesini Baştan Yarattı (Video)

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI 12 arayüzünde yeni kapat aç tasarımını test etmeye başladı. İşte modern kapat aç düğmesinin ilk örnekleri;
Xiaomi MIUI 12 Arayüzünde Kapat Aç Düğmesini Baştan Yarattı (Video)

Haftalık ve günlük beta güncellemeleriyle cihazlarına yeni özellikler ekleyen Xiaomi, son zamanlarda getirdiği yenilikler ile adeta ilgi odağı oldu. Geçtiğimiz hafta ve bu haftanın başlarında test etmeye başladığı yeni özellikler, ilerleyen günlerde kararlı sürümlere de eklenecek. Hatırlarsınız Çin’li üretici ilk olarak, son uygulamalar arayüzünde değişikliğe gitti. EMUI 11 arayüzü ile benzerlik gösteren bu özellik, herkese açık olarak haftalık beta kullanıcılarına dağıtıldı. Bununla birlikte bu haftanın başlarında da Xiaomi, MIUI 12 arayüzüne; yeni okuma modu ve kablosuz kulaklıkları da kapsayan özel ekolayzır ayarlarını getirdi. Şimdi ise 20.11.17 sürümünde ortaya çıkan bir başka yenilik, şirketin kapat aç menüsünü yenilediğini ortaya koyuyor.

MIUI 12 günlük beta ROM için gelen bu yenilik, kapat aç menüsünü de yeni bir tasarıma geçiriyor. Artık cihazlarınızı kapatmak ya da açmak istediğinizde, yenilenmiş olan dikey bir menüyü kullanmaya başlayacaksınız. İşte modern tasarıma sahip olan kapat aç düğmesinden kısa bir video;

Yukarıda da gördüğünüz üzere yeni kapat aç menüsü, daha dikey ve modern bir hale geliyor. Cihazlarınızı yeniden başlatmak istediğinizde aşağı doğru, kapatmak istediğinizde ise yukarı doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Daha önce de bu özelliğin sızıntısına denk gelmiştik. Ancak kimi kaynaklar bunun fake olduğunu iddia ediyordu. Lakin bu hafta özelliğin resmi olarak yayınlanması, tüm yalan iddiaların da üzerini kapatmış oldu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.