PlayStation Kasım 19, 2020 20:30

PS5 kulaklığı ele 99 dolar bize 1.599 TL

PS5 kulaklığı ele 99 dolar bize 1.599 TL

PS5 kulaklığı PS5 Pulse 3D Türkiye’de satışa sunuldu. Amerika’da 99 dolara satılan kulaklık Türkiye’de tam 1.599 TL’ye satılıyor.

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 resmi olarak tüm dünyada satışa sunuldu. Amerika’da 499 dolar olan konsolun Türkiye satış fiyatı 8.299 TL olarak açıklanmıştı. Kur ve vergilerden dolayı fiyatın bu kadar pahalı olması aslında eleştirilmişti. Ancak stoklar Türkiye’de anında tükendi. Bir daha stok açtılar bir daha tükendi. Yani herkes memnun anlayacağınız. Bugün ise PS5 kulaklığı resmi olarak ülkemizde satışa sunuldu. Yine aradaki fark bir hayli fazla.

Amerika’da 99 dolara satılan kulaklık Türkiye’de 1.5999 TL’den alıcılarını bekliyor. Amerika’da iki haneli olan fiyatın Türkiye’de dört haneli olması oldukça ironik görünüyor. 99 dolarlık kulaklığın ülkemizde 1.599 TL gibi fahiş fiyatla satılması yine eleştirilecek ancak 2-3 güne onun da stoğu bitecek. Bu iş böyle alan alıyor. Güle güle kullansın.

Türkiye’de bir oyuncu; PS5+Kulaklık+Oyun almak istediği takdirde cebinden 10.500 TL ödemek zorunda. Sadece oyun oynamak için bu paraları vermek pek akıl karı görünmüyor. Ancak yapacak bir durum yok. Kur ve vergilerden dolayı Türkiye’de fiyatlar bu seviyelere çıkmış durumda.

Oyunların fiyatlarının 619 TL olması da büyük bir saçmalık maalesef. Konsolu satın alsanız bile maalesef ki 10 oyuna 1 konsol parası vermiş olacaksınız.

PS5 kulaklığı

Türkiye’de bu fiyatların yakın bir zamanda düşmeyeceği ortada. Eğer paranız varsa bize sorarsanız bu fiyatlara razı olup satın alın. Aksi durumda olası bir zam sonrası 8.299 TL’yi bile mumla arıyor olabiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.