Ana sayfa » Mobil » Honor satışı Huawei’yi pek etkilemeyecek

Honor satışı Huawei’yi pek etkilemeyecek

Honor satışı Huawei’yi pek etkilemeyecek

Honor satışı hakkında bugün Huawei sessizliğini bozdu. Açıklamalara göre bu satış Huawei’yi pek etkilemeyecek. İşte o açıklama.

Huawei’nin alt markası olan Honor satışı ile ilgili tüm spekülasyonlardan sonra satış işlemi dün resmi olarak onayladı. Huawei Investment Holding Co., Ltd. bugün, Honor’un ticari varlıklarının satışıyla ilgili bir açıklama yaptı. Huawei Investment Holdings, Honor şirketinin varlıklarını bir bütün olarak satmaya karar verdiğini ve alıcının Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. olduğunu belirtti.

Bugün ise bu satış ile ilgili resmi açıklama yapıldı. Satışların Huawei’nin birleşik net varlıklarında bir azalmaya neden olmayacağı söyleniyor. Ayrıca şirketin ödeme gücü üzerinde önemli bir olumsuz etkisi olmayacak. Ancak Huawei’nin Honor kanallarının ve tedarikçilerine yatırım yaptığı da söyleniyor.

Satış ile ilgili olarak; “Huawei Investment & Holding Co., Ltd., Honor işletmesinin varlıklarını bir bütün olarak satmaya karar vermiştir ve alıcı, Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd.’dir. Honor için, satış sonrası, şirket ve bağlı ortaklıklarının herhangi bir hissesi yoktur, yönetim ve karar alma süreçlerine katılmazlar.” açıklamasının yapıldığına da belirtelim.

Honor satışı

Bu satış işlemi Huawei’nin işlerini daha da kolaylaştıracak. Honor ayrı bir marka olarak değerlendirileceği için Google’ın ambargosuna artık takılmayabilir. Bu sayede yeni modellerde Google Mobil Servisleri aktif olarak kullanılabilir. Ayrıca işlemci bire üretemeyecek noktaya gelen Huawei’ye Honor satışından sonra gelecek olan nakit girişi, firmayı fazlasıyla rahatlatacak.

Bu satış işleminin etkilerini önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde göreceğiz gibi görünüyor. Bakalım artık tek başına bir marka haline gelen Honor’un geleceği nasıl şekillenecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.