Ana sayfa » Android » Galaxy Z Flip Lite Resmen Geliyor: Ucuza Katlanabilir Telefon

Galaxy Z Flip Lite Resmen Geliyor: Ucuza Katlanabilir Telefon

Galaxy Z Flip Lite Resmen Geliyor: Ucuza Katlanabilir Telefon

Samsung’un bir süredir sıkça tartışılan telefonu Galaxy Z Flip Lite hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. Artık ucuza katlanabilir telefon alabileceğiz

Akıllı telefon pazarında katlanabilir ekranlı telefonlara iyiden iyi alışmaya başladık. Samsung, Huawei ve Motorola gibi şirketlerden görmeye aşina olduğumuz bu telefonlar, artık mobil sektörde de adından sıkça söz ettirmeye başladı. Genel olarak katlanabilir ekranlı telefonlar yüksek maliyete sahip olduğu için, her önüne gelen insan alamaz. Zira ülkemizdeki döviz kurları ve asgari ücreti de göz önünde bulunduracak olursak, katlanabilir ekranlı telefonları bizim ülkemizde almak biraz zor gibi. Ancak katlanabilir ekranların popülaritesini arttırmasıyla birlikte, yakın zamanda ucuz versiyonlarını da görmemiz mümkün olacak gibi. Zira bugün ortaya çıkan Galaxy Z Flip Lite modeli, bunun en iyi örneği olarak gösterilebilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, günümüz şartlarında katlanabilir ekranlı bir telefona sahip olmak o kadar kolay değil. Bu yüzden de Samsung, kullanıcıların ceplerini düşünen yeni ve ucuz bir katlanabilir ekranlı telefon piyasaya sürecek. Şimdi ise DisplaySearch ve DSCC’nin kurucusu olan  Ross Young, bu konuya açıklık getiriyor. Young’un Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşıma göre Samsung, düşük maliyetli katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip Lite modeli üzerine çalışmalara başladı.

Ross Young’a göre  Z Flip Lite, Z Fold 2’de kullanılan UTG cam ile donatılacak. Aynı zamanda fiyatı da bütçe dostu olacak. Şu an için daha fazla detay maalesef yok. Ancak yeni bir gelişme olduğunda tekrardan sizlerle paylaşacağız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.