Mobil Kasım 19, 2020 16:00

Apple iPhone 12 Yeşil Ekran Sorununu Kabul Etti! So What Yani

Apple bugün yaptığı bir açıklama ile iPhone 12 Yeşil Ekran sorununu resmen kabul etti. Peki şimdi ne olacak? İşte detaylar...
Apple iPhone 12 Yeşil Ekran Sorununu Kabul Etti! So What Yani

Akıllı telefonların en önemli donanımları arasında ekranları geliyor. Üreticiler de daha iyi ekranları pazara sunmak için ellerinden gelenleri ortaya koyuyor. Apple’da bu noktada yeni nesil iPhone serisinde LCD ekranları bırakarak tüm iPhone 12 modellerinde OLED ekranlara geçiş yaptı ama keşke yapmasaydı. Zira kullanıcılardan iPhone 12 yeşil ekran sorunu ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Apple uzun süre bu konuda sessiz kaldı ve bu sorunu yaşayan kullanıcılar da telefonlarını yeni iPhone modelleri ile değiştirdiler. Değiştirdiler ama yeni telefonlarda bu sorunlar görülmeye başlandı. Bunun üzerine Apple bugün bir açıklama yaptı ve sorunu kabul etti. Apple, bazı iPhone 12 modellerinin ekranlarının titreyebileceğini, yeşil veya gri renkte parlayabileceğini veya belirli koşullar altında başka beklenmedik renk değişikliklerine sahip olabileceğini resmen kabul etti.

Apple bu konuyla ilgili inceleme başlattıklarını ve kısa süre içinde sorun ile ilgili açıklama yapılacağını da belirtti. Yani Apple muhtemelen bir güncelleme ile bu sorunun üstesinden gelmeye çalışacak. Bu mümkün olur mu? Diye sorarsanız size spesifik bir örnek verelim.

Hatırlayacaksınız daha önce bu sorunun aynısı Huawei Mate 20 Pro serisinde görülmüştü ve Huawei’nin de güncellemeler ile ekran sorununu gidermeye çalıştığını görmüştük ama bu güncelleme işi başarılı olamamıştı. Daha sonra Huawei ekran tedrikçilerini ve kalite yönetim sistemini değiştirmek durumunda kalmıştı. Apple çok fazla iPhone 12 serisi satmak istiyor ve tedarikçilerine de bu konuda baskı yapıyor. Bu da acaba böyle sorunların oluşmasının ana sebebi olabilir mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.