Mobil Kasım 18, 2020 11:00

POCO M3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu; Note 8 Katili Olabilir

Çin merkezli başarılı telefon üreticisi Xiaomi'nin sözde "özgürleştirdiği" POCO, yeni M3 modeli ile orta segmente alternatif oluşturacak!
POCO M3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu; Note 8 Katili Olabilir

İki yıl önce, 2018’in yaz aylarında Xiaomi’nin bir serisi olarak hayatımıza dahil olan; ancak sonraki dönemlerde bağımsız (!) bir şirkete dönüşen POCO, orta segmente yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde X3 modelini tanıtan ve bu modeli Türkiye pazarına da sunan üretici, şimdi de daha uygun fiyatlı bir modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni POCO M3, Redmi Note serisindeki cihazları zorlamaya geliyor.

POCO’nun resmi hesabından yapılan paylaşım ile doğrulanan POCO M3, çok büyük ihtimalle henüz tanıtılmayan Redmi Note 10 4G‘nin yeniden isimlendirilmiş sürümü olacak. Note 10 4G hakkında herhangi bir bilgisi olmayan varsa; telefon Global pazarda M2010J19SG, Hindistan pazarında M2010J19SI model numarası ile birlikte geliyor ve üçlü kamera kurulumu ile dikkat çekiyor. Ön tarafta damla çentikli bir yapıyı benimseyen orta segment telefon, 6.000 mAh kapasiteli pil ile de alıcılarını bekliyor. Bu pil ise 22.5W hızlı şarj ile dolduruluyor.

Gücünü Snapdragon 662’den alacağı öğrenilen telefon, 4GB RAM ve 64GB depolamayı da beraberinde getiriyor ve 6.53 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlükte IPS LCD tabanlı bir ekranla kutudan çıkıyor. Arka taraftaki ana kameranın 48MP, ön taraftaki kameranın ise 8MP çözünürlükte olduğunu da belirtelim.

24 Kasım tarihinde Türkiye Saati İle 15:00’da tanıtılacak olan POCO M3, orta segmentte dikkat çekici bir model olabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.