Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 18, 2020 14:11

EMUI 11 Ve MIUI 12 Katili vivo OriginOS Resmen Tanıtıldı

Çinli teknoloji devi vivo, en yeni arayüzü OriginOS'u biraz önce gerçekleştirdiği lansman ile resmen tanıttı. İşte vivo OriginOS ve yenilikleri;
EMUI 11 Ve MIUI 12 Katili vivo OriginOS Resmen Tanıtıldı

İleri teknolojili telefonlarıyla bilinen vivo, yazılım konusunda devrim niteliğinde bir döneme geçti. Çinli üreticinin yaklaşık bir yıldır üzerine çalıştığı yeni arayüzü vivo OriginOS, biraz önce gerçekleşen lansman ile resmen tanıtıldı. Ana sayfada yepyeni grid sistemine geçen vivo, OriginOS güncellemesiyle birlikte Huarong Grid adındaki yeni ızgara tasarımını da duyurdu. Bu yeni ızgara tasarımı, çeşitli özelleştirmeleri ve kusursuz tasarımıyla birlikte, telefonlarda yepyeni bir deneyim yaşatmaya geliyor.

vivo’nun özel olarak geliştirdiği arayüzü OriginOS, ilhamını doğadan alıyor ve heyecan verici kullanım sunuyor. Arayüze eklenen davranışsal duvar kağıtları sayesinde, çiçeklerin açmasını ve zaman içindeki hareketlerinin tümünü bu arayüzde yaşamanız mümkün olacak. Aynı zamanda diğer hava hareketlerini de kullanmış olduğunuz her uygulamanın ikonlarında göreceksiniz. Yani konuya açıklık getirecek olursak bu güncellemeyle birlikte, bildirim ikonlarınızda; bulutlu, güneşli, yağmurlu, ilkbahar, yaz ve kış gibi mevsimleri canlı olarak yaşayacaksınız. Aşağıdaki görselden bahsettiğimiz şeyi daha iyi anlayacaksınız:

vivo-OriginOS

OriginOS, aynı zamanda yeni animasyon ve jestleri de beraberinde getiriyor. Dahası, kullanıcının kendi özgü 26 çeşit gezinme kombinasyonu ayarlamasına da olanak tanıyor.  Hiç şüphesiz vivo’nun bu arayüzünde sunduğu en iyi yenilik ise, arayüzle kullanıcının iç içe olmasıdır . Zira kişi, telefonunda hoşuna gidecek olan tüm özelleştirmeleri rahatlıkla ve özgürce isteğine göre yapabilecek. vivo’yu bu yeniliğinden dolayı da ayrıca tebrik etmek gerekir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.