Mobil Kasım 18, 2020 22:30

Destuuuur! En Ucuz Telefon VSmart Bee Lite…

Besmele çektiren, fenalık geçirten bir haber daha! Dünyanın en uygun fiyatlı telefonu VSmart Bee Lite duyuruldu. İşte ayrıntılar...
Destuuuur! En Ucuz Telefon VSmart Bee Lite…

Vingroup, Vietnam’da ultra uygun fiyatlı bir 4G akıllı telefon üretmek için Qualcomm ile ortaklık kurdu. Vsmart Bee Lite adlı bu telefon yalnızca 600.000 VND (26 $) fiyatla satılıyor ve yalnızca devlet tarafından işletilen Viettel’in 2G ve 3G müşterileri için mevcut olacak. Yani Vietnam ve dünya pazarında satışa sunulmayacak. Sadece devlet şirketi personelleri için üretilecek.

Vsmart Bee Lite, teknik özellikleri ve özelliklerine göre sadece başka bir giriş seviyesi akıllı telefon. Ancak fiyat etiketi onu diğerlerinden ayırıyor. Teknik özelliklerden bahsetmişken, bu cihaz ön tarafında 5.45 inç FWVGA + (480 x 960 piksel) 18: 9 ekrana (LCD) ve üstünde 2MP selfie kamerası bulunuyor. Oysa telefonun arkasında 5MP birincil kamera bulunuyor.

 

Ayrıca, telefon 1GB RAM ve 16GB dahili depolama ile eşleştirilmiş Qualcomm Snapdragon 215 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Gerekirse, kullanıcılar bir microSD kart (64 GB’a kadar) kullanarak depolamayı genişletebilir. Bu telefonun diğer özellikleri arasında tek bantlı WiFi, Bluetooth 4.2, GPS, ivmeölçer, yakınlık sensörü, ışık sensörü, 3,5 mm kulaklık girişi ve MicroUSB bağlantı noktası bulunuyor.

Bununla birlikte, düşük donanım nedeniyle, cihaz Android 10 Go Edition’ı çalıştırıyor ve 2.550mAh pil ile destekleniyor. Son olarak iki renkte satışa sunulacak – Siyah ve Yeşil ve 18 ay garantilidir. En önemlisi, bu uygun fiyatlı 4G akıllı telefon, Vietnam’daki 2G ve 3G telefon kullanıcıları arasında 4G’yi zorlamak için Viettel’in ‘1’e 1’e yükseltme’ ve ‘101 gün için geçiş’ programları kapsamında sunulacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.