Akıllı Saat Kasım 18, 2020 17:00

Citizen CZ Smart akıllı saat Wear OS platformu ile geliyor

Citizen, Google'ın Wear OS platformunu temel alan ve tamamen dijital bir ekrana sahip ilk akıllı saati Citizen CZ Smart tanıtımını yaptı.
Citizen CZ Smart akıllı saat Wear OS platformu ile geliyor

Japon şirket Citizen akıllı saat sektörüne giriş yaptı. Google’ın Wear OS platformunu kullanan ilk akıllı saati Citizen CZ Smart tanıtımını yaptı. Firmanın dijital bir ekrana sahip ilk tam donanımlı akıllı saati olarak dikkat çekiyor. Akıllı saat sportif bir tasarıma ve bir dizi modern özelliğe sahip.

Citizen CZ Smart akıllı saat özellikleri

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan akıllı saat 46 mm çelik kasa şeklinde tasarlandı. Akıllı saat Qualcomm Snapdragon Wear 3100 ile geliyor. Saatin üzerinde 1,28 inc AMOLED ekran yer alıyor. Dahili belleği ise 8GB olarak açıklandı. Ayrıca suya karşı koruma (3 ATM), kullanıcının kalp atış hızını izleme, çağrı almak için hoparlör ve mikrofon, temassız ödemeler için NFC modülü, GPS, barometre ve pusula özellikleri bulunuyor.

Citizen CZ Smart

Saatin artı yönleri sportif bir tasarıma ve modern özellikler içeriyor olması, eksileri ise eski bir yonga seti olan Qualcomm Snapdragon Wear 3100 olması. Bu üst seviye akıllı saatlerde artık kullanılmayan bir yonga seti zira sektörün lider firmaları Snapdragon Wear 4100 kullanıyor. Firma tarafından saatin satış fiyatı 395 dolar olarak açıklandı. Ülkemizde dolar kurunun yüksek olması ve vergiler eklendiğinde rakam oldukça yüksek seviyelere çıkıyor. Citizen hayranları tarafından akıllı saatin tercih edileceğini tahmin ediyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.