Mobil Kasım 17, 2020 11:00

Apple katlanabilir telefon hayalini gerçekleştirmeye çok yakın

Akıllı telefon üreticileri katlanabilir telefonlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Apple katlanabilir telefon konusunda oldukça iddialı.
Apple katlanabilir telefon hayalini gerçekleştirmeye çok yakın

Henüz firma tarafından resmi olarak açıklanmasa da gelen duyumlara göre firma ciddi olarak katlanabilir telefon konusunda çalışmalar yapıyor. İlk defa 2016 yılında firmanın katlanabilir telefon ile çalışmaya başladığı biliniyor. Firma tarafından en son tanıtımı yapılan ve satışa sunulan iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’te katlanabilir özellikte olmadığını görmüştük. Katlanabilir telefon pazarında Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Huawei Mate Xs bir hayli yol almış durumda. Çin‘den gelen raporlara göre Apple katlanabilir telefon pazarına girmeye çok yakın.

Apple katlanabilir telefon test için Foxconn’a gönderildi

Economic Daily News’in haberine göre Apple, katlanabilir iPhone modelini test etmesi için üretim ortağı Foxconn’a yolladı. Foxconn tarafından teslim alınan ilk katlanabilir telefonlar 100 binden fazla açma kapama testi yapılacak. Apple bu konudan oldukça titiz çalışıyor zira rakip firmaların katlanabilir telefonları ciddi sorunlarla karşılaşmış durumda. Öyle ki dizüstü bilgisayarlarda açma kapama testi 20 ile 30 bin arasında yapılıyor.

Apple katlanabilir telefon

Gelen bilgilere göre ilk defa üretilecek olan Apple katlanabilir telefonda Samsung ekran kullanılacağı tahmin ediliyor. Samsung tarafından Apple’a ekran tedarik edildiği bildirildi. Henüz kesinleşmese de önümüzde ki yıl ilk iphone katlanabilir telefonun satışa sunulması bekleniyor. Apple kullanıcıları tarafından merakla beklenen katlanabilir telefonun fiyatı da merak konusu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.