Ana sayfa » Akıllı Telefon » OnePlus 9 Geekbench Performans Testlerinde Görüldü

OnePlus 9 Geekbench Performans Testlerinde Görüldü

OnePlus 9 Geekbench Performans Testlerinde Görüldü

Bir süredir çeşitli sızıntıları ile gündeme düşen OnePlus 9, teknik özellikleriyle birlikte Geekbench performans testlerinde görüldü

Yeni yıla yaklaştıkça akıllı telefon üreticileri de bir sonraki amiral gemisi modelleri için kolları sıvamış durumda. Samsung, Xiaomi, Apple gibi şirketlerin yeni telefonları hakkında sızıntılarını sizlerle paylaşırken, son zamanlarda bunlara bir de OnePlus eklendi. Birkaç haftadır çeşitli sızıntılarına denk geldiğimiz OnePlus 9, bu seferde Geekbench performans testlerinde boy gösterirken görüldü.

Geçtiğimiz haftalarda OnePlus 8T modelini piyasaya süren Çinli üretici, daha sonra Nord N10 ve N100 modellerini piyasaya sürdü. Özellikle orta sınıf kategorisinde başarılı işler sergileyen OnePlus’un, Nord 2 ve OnePlus 9 serisi üzerine çalıştığı da ortaya çıktı. Bununla birlikte bazı kaynaklar bugün, OnePlus 9 modelinin Geekbench performans testlerini de açığa çıkardı. “LuBan LE2117” model numarasına sahip olan OnePlus 9; sekiz çekirdekli Snapdragon 875 yonga seti ile donatılacak ve 8GB’da RAM ile desteklenecek. Ayrıca Google’ın en son yazılımı olan Android 11 ile piyasaya sürülecek.

Skorlar açısından bakacak olursak OnePlus 9; tekli çekirdek testinde 1.122 puan alırken çoklu çekirdek testinde ise, 2.733 puan alıyor. Zira gelişen yazılım optimizasyonları ile bu rakam daha da yükselecektir diye düşünüyoruz.

İddialara göre OnePlus 9 serisi iki model olarak gelecek. Bunlar OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modelleri olacak. Bununla beraber bahsi geçen her iki telefonda, 2021’nin Mart ayı gibi piyasaya sürülecek. Ayrıca bu cihazlardan sonra da Nord 2 modelinin tanıtılması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.