Ana sayfa » Android » MIUI 12 Yüklü Olan Bazı Cihazlarda Büyük Bir Sorun Ortaya Çıktı

MIUI 12 Yüklü Olan Bazı Cihazlarda Büyük Bir Sorun Ortaya Çıktı

MIUI 12 Yüklü Olan Bazı Cihazlarda Büyük Bir Sorun Ortaya Çıktı

MIUI 12 arayüzünde yeni bir problem ortaya çıktı. Raporlara göre bazı Xiaomi ve POCO kullanıcıları, rastgele yeniden başlatma sorunu ile karşı karşıya

Xiaomi’nin, MIUI 12 arayüzünü piyasaya sürmesinin ardından yaklaşık bir yıllık süreç geçti. Çıktığı günden bu yana kullanıcının ilgi odağı olan bu arayüz, şu anda neredeyse tüm modellere ulaşmış durumda. Ancak güncellemeyi Global olarak yükleyen bazı Xiaomi ve POCO modellerinde, baş ağrıtan yeni bir sorun ortaya çıkmaya başladı. Raporlara göre MIUI 12 yüklü olan telefonlarda ”cihazı bul” uygulamasını açtıktan sonra, rastgele yeniden başlatma sorunları ortaya çıkmaya başladı. Üstelik bu döngü, sürekli olarak devam ediyor.

Sorunu yaşayan kullanıcıların çoğu Hindistan’da. İddialara göre Airtel Thanks uygulaması yüklü olan Hint’li kullanıcılar, MIUI ile uygulamanın çakışmasından dolayı, yeniden başlatma sorunu ile karşı karşıya. Xiaomi şu an için bu sorunu açıklamasa da, Airtel ile bir düzeltme için kollar sıvamış durumda.

Bu konuyla ilgili soruşturmalara başlayan Airtel CEO’su ve Dijital Başkanı Harmeen Mehta; sorunun yalnızca Airtel Thanks uygulamasını kullanan kişilerde meydana geldiğini duyurdu. Bununla birlikte geçici bir çözüm olarak da uygulamaya yeni bir düzeltme güncellemesi yayınladı. Sorunu yaşayan bazı kullanıcıların, bu güncellemeyi yaparak geçici bir çözüme ulaşacağı bildiriliyor. Bunun için de güncellemeyi yapıp, daha sonra telefonu yeniden başlatıp, son olarak da uygulamaya tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Xiaomi yeni bir güncelleme yayınlayana kadar bu çözümü geçici olarak uygulayabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.