Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 Pro Max hata üzerine hata veriyor

iPhone 12 Pro Max hata üzerine hata veriyor

iPhone 12 Pro Max hata üzerine hata veriyor

Apple’ın başı yeni iPhone’lar ile dertte. iPhone 12 Pro Max bu sefer de şarj konusunda adaptör bölümünde sorunlar çıkarmaya başladı. 

Apple, geçtiğimiz günlerde part part satışa sunduğu iPhone 12 ailesinin satışını tamamladı. iPhone 12 Pro Max ve mini modelini sona bırakan Apple’ın başı bu ertelemelere rağmen dertten kurtulmuyor. Şimdi de iPhone 12’nin tepe modeli olan Pro Max’in sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Aslında bu ilk sorun değil. Gelin yeni modellerin çıkardığı sorunlara önce bir göz atalım.

iPhone 12’lerin, kasasının eli kesme sorunu, sinyal kaybı sorunu, mesajlarda eksik metin sorunu, dokunmatiğin çalışmama sorunu ve son olarak ekranın yeşile dönme sorunu gündeme gelmişti. Bugün ise şarj adaptörü konusunda büyük bir hatanın olduğu ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi yeni iPhone’larda şarj adaptörü ve kulaklık kutu içeriğinden çıkartılmıştı. Herkesin şarj adaptörü vardır hem biz doğayı koruyoruz diye kendini savunan Apple, şarj adaptörü desteği konusunda feci tökezleri. Pro Max ve mini modellerinde çoklu şarj adaptörlerinin çalışmadığı ortaya çıktı.

iPhone 12 Pro Max

Eğer çoklu şarj adaptörü kullanıyor ve Pro Max/mini modelini şarj etmek istiyorsanız, adaptöre bağlı olan diğer cihazları şarjdan çekmeniz gerekiyor. Aksi durumda Pro Max/mini şarj olmayı durduruyor. Apple’ın 1.099 dolar gibi yüksek bir fiyattan sattığı ve kutusunda da şarj adaptörünü çıkardığı Pro Max’in bu sorunu kullanıcıları bezdirecek gibi görünüyor.

Apple’ın yeni ailesi maalesef ki sorun üzerine sorun çıkarıyor. Koronavirüs salgınından dolayı ürünlerini erteleyen Apple, bu erteleme sürecini maalesef ki iyi değerlendiremedi. Satış sonrası hizmetleri ile kullanıcıların beğenisini kazanan Apple, muhtemelen birebir cihaz değişimi yoluna gidecektir. Bu da Apple‘a oldukça pahalıya patlayacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.