Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 15, 2020 11:00

PlayStation 5 oyun indirme sorunu yaşıyor

PlayStation 5 oyun indirme sorunu yaşıyor

PS5, Amerika’da satışa sunuldu. Satışa sunulur sunulmaz PlayStation 5 oyun indirme sorunu ile gündeme gelmeye başladı. Peki, neden?

PlayStation 5 sadece birkaç gün önce Amerika’da satışa çıktı. Satışa sunulur sunulmaz konsolda büyük hataların olduğu ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar, önceden satın alınmış oyunları ve uygulamaları indirmelerini engelleyen bir yazılım hatasıyla karşılaştı. PlayStation 5 oyun indirme sorunu olarak geçen bu sorun bakın nasıl baş gösteriyor?

PS5‘in can sıkan sorunu; istenen içerik indirme listesine eklendiğinde, indirme işlemini iptal ederek veya yeniden başlatarak üstesinden gelinemeyen kilitlenme ile ortaya çıkıyor. Bu ekranda PS donup kalıyor. Oyun kütüphanede görünüyor ancak bazı kullanıcılar oyunu satın almalarına rağmen satın alınmamış gibi göründüğünden de şikayetçi olmaya başladı.

Sorun, PlayStation 5 için özel olarak tasarlanmış oyunları etkiledi. Örneğin, kullanıcılar Сall Of Duty Black Ops: Cold War’u indirmeye çalışırken bir hatadan şikayet ediyorlar. Diğer büyük oyunlar ve Disney+ uygulamasıyla ilgili benzer sorunlara dair raporlar var. Bu aşamadaki tek çözüm konsolu tamamen fabrika ayarlarına geri dönmek gösteriliyor.

PlayStation 5 oyun indirme

Bu sorun yalnızca PS4 uyumluluk programı altında indirilmiş oyunları değil, aynı zamanda yeni nesil oyunları da etkiliyor. Yani anlayacağınız PS5’in sorunu kullanıcıdan kullanıcıya farklı bir tepki veriyor.

Sony bu sorun için şimdilik bir açıklama yapmadı. Ancak ilerleyen günlerde mutlaka bir yazılım güncellemesi gelecektir. Yoksa bu sorun ile PS5’e oyun indirmek veya satın almak büyük bir işkenceye dönüşebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.