Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » iPhone 12 Şimdi De Bildirim Sorunu İle Gündemde

iPhone 12 Şimdi De Bildirim Sorunu İle Gündemde

iPhone 12 Şimdi De Bildirim Sorunu İle Gündemde

Apple’ın yavaş yavaş tüm kullanıcılarına ulaştırdığı iPhone 12, sarı ekran sorunundan sonra şimdi de bildirim sorunu ile karşı karşıya

iPhone 12 serisi hakkında şikayetler gelmeye devam ediyor. Yavaş yavaş sahiplerine ulaştırılmaya başlayan bu telefonların, kullanıcı sayısı arttıkça gelen şikayet sayısı da bir o kadar arttı. İlk olarak Çin’de satışa çıkarılan iPhone 12 modeli, kasanın keskin olmasıyla gündeme düşmüştü. Daha sonra bunu sinyal kesintileri ve sarımsı ekran sorunları kovaladı. Şimdi ise yine iPhone 12 kullanıcıları, bildirim sorunu yaşadıklarını dile getirdiler. Raporlara göre bazı kişiler, arkadaşları tarafından gelen SMS mesajlarını, cevapsız çağrıları ve kısa mesaj bildirimini görmediklerini söylüyorlar. Bu sorunun iPhone 12’den mi yoksa, iOS 14.1 ya da 14.2 güncellemesinden mi kaynaklandığı henüz belirlenmedi. Ancak gelen şikayetlerin çoğu iPhone 12 kullanıcılarından olunca kafalarda daha çok soru işaretleri oluşmaya başladı.

iPhone 12 bildirim sorunun çözümü için şu anda bir açıklama gelmedi. Ancak daha önceki modellerden hatırlayacak olursanız, operatör güncellemeleri bu tip sorunların çözülmesinde en iyi rol oynayan alternatiflerden biridir. Bizim de düşüncelerimize göre Apple, bir sonraki yazılım güncellemesi ile bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Şu anda iPhone 12 kullanıcılarının çoğu, bildirim sorununu iOS 14.1 ve iOS 14.2 sürümlerinde yaşıyor. Ancak dün yayınlanan iOS 14.3 beta’nın, bu sorundan etkilenip etkilenmediği henüz bilinmiyor.

iPhone 12’lerin art arda piyasaya sürülmesiyle, kullanıcı sayısı da hızla yükselişe geçmiş durumda. Ancak kullanıcı  sayısının artması, bu telefonlarda ortaya çıkan şikayet sayılarının artmasında da önemli bir etken gibi görünüyor.

iPhone 12 serisi sorunlarla geldi

Apple’ın iPhone 12 serisi, çıktığı günden bu yana pek çok sorunu da beraberinde getirdi. Örneğin kimi kullanıcılar telefonun boyasının çıktığını iddia ederken, kimisi çerçevenin keskinliğinden, kimisi sarı ekrandan, kimisi de sinyal zayıflığından söz etti. İnsanların belki de aylarca para biriktirip aldığı bu telefonların, böylesine pişmanlık yaratması da oldukça üzücü bir durum. Dilerseniz gelin, en çok tartışılan iPhone 12 sarı ekran sorununa da yakından bir göz atalım;

Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro kullanıcıları, ekranlarının sarımsı olduğunu iddia ettiler. Kullanıcılar her ne kadar  True Tone işlevini devre dışı bıraksa da, bu sorun bir türlü giderilemiyor. Görünen o ki ortada tamamen fabrikasyon bir sorun var gibi.

Bakalım Apple, merakla beklenen iPhone 12 serisinden yeni şikayetler almaya devam edecek mi? Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.