Ana sayfa » Mobil » Galaxy S21 Plus Ekranı Sızdı Hocam Damla Çentik Yapsaydınız

Galaxy S21 Plus Ekranı Sızdı Hocam Damla Çentik Yapsaydınız

Galaxy S21 Plus Ekranı Sızdı Hocam Damla Çentik Yapsaydınız

Bugün sızan görüntüde Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus ekranları resmen ortaya çıktı. Damla çentik olsaydı daha iyiyidi diyeceksiniz…

Akıllı telefon pazarında son dönemde üreticilerin aynı tornadan çıkmış gibi ürün yaptıklarına şahit oluyoruz. Telefonlar hem önden hem de arkada birbirlerine çok benzer bir yapıya sahip oldular. Bunun sebebi nedir derseniz; bunun sebebinin biraz pandemi olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira üreticiler Ar-Ge masraflarını kısmadık deseler de ciddi anlamda Ar-Ge masraflarının kısıldığını görebiliyoruz. Ekran tarafında en iddialı üreticilerden birisi olan Samsung ise yeni nesil amiral gemisi Galaxy S21 Plus ile oldukça iddialı bir tasarım ile karşımıza çıkacak.

Telefona ait olduğu iddia edilen şematik görüntü bugün sızdırıldı. Görsele baktığımızda Samsung tarafından Infinty-O olarak adlandırılan ekran içindeki kamera deliğinin üstte resmen sıfırlandığını görüyoruz. Bu tasarımda bize damla çentikli ekranları hatırlattı. Açıkçası deliğin bu kadar yukarı konması nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak hep birlikte göreceğiz.

Aynı tasarımın Galaxy S21 modelinde de kullanıldığını görüyoruz. Samsung hiçbir dönemde pop-up (Galaxy A80 hariç) adı verilen kameraları kullanmayı tercih etmedi. Infinty-O yapısı ise mobil pazar tarafından benimsendi. Azalan çerçeveler oldukça güzel ama bu ön kamera yapısı yerine tam bir ekran kullanımını hep arıyoruz. Bu konuda OPPO, en başarılı firmaydı ve pop-up kameraların öncüsüydü ama Çinli üretici de bu tasarımı bıraktı.

Görünen o ki bu tasarımlara ekran altı kamera teknolojisi gelişene kadar katlanmak zorundayız…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.