OnePlus Kasım 13, 2020 21:00

OnePlus Nord N10 ve N100 için kötü haber

OnePlus Nord N10 ve N100 için kötü haber

OnePlus Nord N10 ve N100 modelleri için kötü haber geldi. Bu modeller sadece bir kez Android güncellemesi alacak. Yakışmadı bu.

Çinli OnePlus bildiğiniz gibi bu yıl politika değiştirmiş ve karşımıza hem giriş hem de orta segmentte yer alan telefonlar ile çıkmıştı. Firma politikasını değiştiren OnePlus Nord N10 ve N100 için bugün maalesef ki kötü haber geldi. Aktarılan bilgilere göre bu iki model sadece bir tane Android güncellemesi alacak.

N10 ve N100 modelleri 2021 yılında Android 11 güncellemesi alacak. Ancak Android 12 çıktıktan sonra bu modellere sadece güvenlik güncellemesi sunulacak. Yani bu iki modelin görüp görebileceği tek güncelleme Android 11 olacak. OnePlus’ın neden böyle bir karar aldığını tahmin etmek aslında zor değil.

Bildiğiniz gibi OnePlus’tan sadece amiral gemisi modeller görmeye alışkındık. Ancak koronavirüs salgınından dolayı insanların alım gücü düştüğü için firma giriş ve orta segmente de giriş yapmıştı. Ancak şu sıralar COVID-19 aşısı haberlerinin gelmesi, firmanın politikasını tekrar değiştireceğini gösteriyor.

Muhtemelen 2021 yılında firma yine amiral gemisi segmentine odaklanacak. Bu yüzden N10 ve N100 ailesi için güncelleme ve yazılım çalışması yapılmayacak. Xiaomi, Huawei, OPPO ve vivo ile baş etmek artık çok zor. Anavatanında bu firmalar ile boy göstermek isteyen OnePlus’ın yine orta segmente odaklanması gerekiyor. Çünkü kimse aynı donanımı 500 dolara satın alabilecekken 999 dolar ödemez. Hele ki Çin’de durum böyle.

OnePlus Nord N100

Bakalım Çinli OnePlus’tan 2021 yılında nasıl hamleler gelecek? Firma orta segmenti pas geçip tepe modele mi odaklanacak? Bekleyip göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.