Ana sayfa » Teknoloji » iPhone 12 Pro DxOMark Puanı İle Karşınızda Daha bunun Pro Max’ı var

iPhone 12 Pro DxOMark Puanı İle Karşınızda Daha bunun Pro Max’ı var

iPhone 12 Pro DxOMark Puanı İle Karşınızda Daha bunun Pro Max’ı var

Apple’ın bu yıl ki en iddialı telefonlarından iPhone 12 Pro, DxOMark puanı ile karşınızda; işte ortalığı karıştıran o skorlar…

Çıktığı günden beri gündemden bir dakika düşmeyen iPhone 12 serisi, kullanıcılarına ulaştıkça daha fazla detayı ile açığa çıkmaya başladı. Bununla birlikte çeşitli telefonlar ile karşılaştırılan iPhone 12’ler , şimdi de kamera ve diğer donanım incelemelerini yapan DxOMar’kın eline geçti. Bir süredir hoparlör ve ekran testlerinden geçirilen iPhone 12 Pro, şimdi de DxOMark ekibinin kamera testlerine maruz kaldı. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre DXO ekibi, iPhone 12 Pro’nun merakla beklenen kamera test sonuçlarını resmen açıkladı.

DxOMark kamera testinde 128 puan elde eden iPhone 12 Pro, bir önceki modeli iPhone 11 Pro Max’ı 4 puanla geride bırakmayı başardı. Genel olarak iyi bir performans ortaya koyan bu telefon; fotoğraf için 135 alırken, yakınlaştırma için 66 ve video içinde 112 puan alıyor.

Üstün kamerası ile zirve yarışına dahil olan iPhone 12 Pro, DxOMark sıralamasında Mi 10 Pro ile aynı olan dördüncü sırayı paylaşıyor. Lakin Apple, yıllardır liderlik sürdüren Huawei’yi bu yıl da yakalayamıyor. Belki iPhone 12 Pro Max  ile bir nebze daha yaklaşabilir diye umut ediyoruz.

DxOMark’ın yorumuna göre iPhone 12 Pro, henüz Apple’ın 2020’de piyasaya sürdüğü en iyi modeli değil. Zira daha iPhone 12 Pro Max’ın olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Diğer yandan iPhone 12 Pro, şu ana kadar piyasaya sürülen en iyi kameralı Apple telefonu olarak kayıtlara geçiyor. Fotoğrafların genel performansı ise oldukça iddialı ve birçok açıdan da iPhone 11 Pro Max’dan çok daha iyi. Video modu ise, bu cihazın öne çıkan yeni özelliklerinden bir tanesi. Çünkü iPhone 12 Pro’da kullanılan HLG Dolby Vision teknolojisi, dinamik aralığı açısından videolara daha zengin bir deneyim katıyor ve genişlik açısından cihazı üst sıralara çıkarıyor. Ancak uzun menzilli yaklaştırma konusunda iPhone 12 Pro ilk tercihiniz olmayabilir. Bu tip uzun menzilli videolar için, kesinlikle Huawei ve Xiaomi’nin amiral gemisi cihazlarına bir göz atmanızı öneririz.

Sonuç olarak iPhone 12 Pro; hem fotoğraf, hem de videolar açısından oldukça tatmin edici işler ortaya koyuyor. Hele ki daha üst düzey özelliklere sahip iPhone 12 Pro Max’ı düşünürsek, DxOMark listesinde kartlar tekrardan karılabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.