Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 13, 2020 13:00

Instagram Yeni Ana Sayfa Tasarıma Geçişini Resmen Duyurdu

Bir süredir beta gruplarında çeşitli testler gerçekleştiren Instagram, yeni ana sayfa tasarıma geçişini resmen duyurdu. İşte detaylar;
Instagram Yeni Ana Sayfa Tasarıma Geçişini Resmen Duyurdu

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, her geçen gün kavuştuğu çeşitli yenilikler ile popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Pandemi döneminde hızlı bir yükselişe geçen şirket, geniş çaplı bir kitleye ulaşmasının yanı sıra, kullanıcıların ne tür şeylerle uğraştıklarını da yakından takip etti. Bununla birlikte ana sayfada da çeşitli değişikliklere gitti. Bir süredir beta aşamasında olan Instagram, ana sayfa tasarımındaki büyük değişikliğini resmi sitesinden yaptığı bir duyuru ile resmen açıkladı.

Facebook’a ait olan bu uygulama, bugünden itibaren yepyeni bir ana sayfa tasarımı ile kullanılmaya devam edecek. Artık TikTok benzeri reels ve alışveriş yapmanıza olanak tanıyan mağaza uygulamasına erişiminiz daha kolay olacak. Zira ana sayfada her iki uygulamaya da çabucak ulaşacağınız kısayollar bulunacak.

Instagram ana sayfa

Yukarıda da gördüğünüz gibi uygulamaya iki yeni araç eklendi. Bunlar bir süredir sıkça gördüğümüz makara ve mağaza uygulamaları. Instagram, her iki aracı da ana sayfaya eklemek için birkaç ince dokunuşta bulundu. Bu yüzden de arayüzde bir takım değişikliklere gitti. ABD’li şirketin mobil uygulamasına eklediği bu yeni işlevlerden Reels; tıpkı TikTok benzeri videoların yayınladığı bir bölüm olarak tasarlandı. Bir diğeri olan Mağaza ise, çeşitli önerilerin de içerisinde bulunduğu, alışveriş yapmanıza olanak tanıyan yeni bir platform olarak tasarlandı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.