Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » 4 Kez Covid-19 Testi Olan Elon Musk’ın Sonuçları Kafaları Karıştırdı

4 Kez Covid-19 Testi Olan Elon Musk’ın Sonuçları Kafaları Karıştırdı

4 Kez Covid-19 Testi Olan Elon Musk’ın Sonuçları Kafaları Karıştırdı

Tesla, SpaceX ve Starling’in sahibi olan Elon Musk, aynı gün içerisinde gerçekleşen 4 Covid-19 testlerinin farklı sonuçlar verdiğini açıkladı

Geçtiğimiz yılın başlarında Çin’de ortaya çıkan Covid-19 virüsü, neredeyse tüm dünyaya yayıldı ve pandemi olarak ilan edildi. Yaklaşık bir yıldır tüm dünyanın uğraştığı koronavirüs için, aşı çalışmaları da bir süredir devam ediyor. Ancak yeni aşılar piyasaya sürülene kadar, vakalardaki artış sayısı sıklığını daha da arttıracak gibi. Zira önümüz kış ve bizim deyimimizle de tam hastalık havası.

Covid-19’un ciddiyetine varmayan ve sürekli olarak bir oyun olduğunu iddia eden Elon Musk, bugün soğuk algınlığı şüphesi ile girdiği 4 koronavirüs testinde; 2 kez negatif 2 kez de pozitif çıktığını duyurdu. Tesla, SpaceX ve son olarak Starling’in sahibi olan Musk, ne yazık ki koronavirüsün gerçekliğine bir türlü inanamıyor. Hatta aşı piyasaya çıksa bile ailesi dahil olmak üzere hiçbir yakınına bu aşılardan vurdurmayacağını belirtiyor.

Bugün 4 testten geçen Musk, bu testlerin hepsinin aynı yöntemle yapıldığını söylüyor: Aynı hemşire, aynı ekipmanlar ve ortaya çıkan yanlış sonuçlar. Elon,bunun tamamen düzmece bir şey olduğundan bahsediyor.

Musk ayrıca, semptom gösterip göstermediğini soran bir takipçisine ”tipik soğuk algınlığı, yani alışılmadık bir şey yok” yanıtını verdi. Büyük bir iş adamı olan Elon Musk, geçtiğimiz Eylül ayında kendisine ve ailesine, çıkacak olan aşılardan vurulmayacağını söylemişti. Ayrıca salgının; insan doğasına olan güvenini zayıflattığını da” belirtti. Bu yüzden de aşı vurulamamaya ve hayatı akışına bırakmaya karar verdi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.