Ana sayfa » Vivo » Vivo X60 OriginOS ile çalışırken görüntülendi

Vivo X60 OriginOS ile çalışırken görüntülendi

Vivo X60 OriginOS ile çalışırken görüntülendi

Vivo’nun yeni telefonu Vivo X60, OriginOS arayüzü ile çalışırken kanlı canlı görüntülendi. Vivo 2021’de çılgın atacak gibi görünüyor.

Samsung, Çin’de gerçekleşen bir etkinlikte Exynos 1080 yonga setini resmi olarak tanıtmıştı. Samsung’a göre, Vivo bu yıl stratejik bir ortak olacak. Bu yüzden yeni yonga seti Exynos 1080 ilk olarak Vivo X60 ailesinde kullanılacak. Şimdi ise Vivo’nun yeni canavarı OriginOS arayüzü ile çalışırken kanlı canlı görüntülendi.

Sızdırılan görsel, telefonun kıvrımlı kenarları olan bir nokta çentikli ekran ile geleceğini gösteriyor. OriginOS yazısı da vivo’nun yeni arayüzüne ait. Devrimsel özellikler ile geleceği söylenen yeni arayüzde şimdilik hangi özelliklerin yer alacağı bilinmiyor.

Daha önceki haberlere göre, yeni arayüz için eski Apple tasarımcısı ile çalışılmış. Bu yüzden yeni arayüzün iOS gibi kusursuz olması bekleniyor. Teknik özellikler açısından telefonda Exynos 1080 yonga setine 8 GB RAM’in eşlik etmesini bekliyoruz. Kamera konusunda ise ise vivo‘nun büyük bir atılım yapması gerekiyor. Muhtemelen 108 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera bu modelde yer alacak.

Vivo X60

Aralık ayı içerisinde tanıtılması beklenen vivo’nun yeni amiral gemisi modeli muhtemelen 2021 yılında Türkiye pazarına da giriş yapacaktır. Fiyat konusunda uygun bir fiyat izleyen vivo‘nun amiral gemisi modeli için 500 dolar bandını biraz aşacağını söyleyebiliriz.

Çinli firmaların yükselişi son yıllarda bir hayli hızlandı diyebiliriz. OPPO, Vivo, Huawei ve Xiaomi derken Çinliler Samsung ve Apple ile mücadeleyi bırakıp kendi arasında rekabete girdi. Çünkü Samsung ve Apple neredeyse oyun dışı kalmaya başladı. Agresif fiyat politikalarını COVID-19 salgınına rağmen devam ettiren Çinli firmalar 2021 yılında büyük devrimler ile karşımıza çıkabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.