Ana sayfa » Mobil » Samsung Android Enterprise programına girdi

Samsung Android Enterprise programına girdi

Samsung Android Enterprise programına girdi

Samsung, Google’ın Android Enterprise programına girmeyi başardı. Artık kurumlar gönül rahatlığı ile Galaxy telefon ve tablet kullanabilecek.

Google’ın donanım, yazılım ve güncelleme standartlarını karşıladıktan sonra kurumsal müşteriler için onayladığı cihazlar, Android Enterprise Recommended programına dahil ediliyordu. Bu programda Lenovo, OnePlus, Oppo ve Xiaomi gibi üreticilerin cihazları yer alıyordu. Şimdi ise bunlara en son katılan Samsung’un Galaxy akıllı telefon ve tablet ailesi oldu.

Samsung ile olan bu ortaklık sayesinde, Samsung cihazlarını kullanan kurumsal müşteriler, hem Android Enterprise hem de Samsung’un Knox Platform for Enterprise özelliklerinden yararlanabilecek. Knox platformu; BT yöneticilerinin cihazlarına, Çift Katmanlı Durağan Veri şifreleme gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunacak. Bu sayede yöneticiler Galaxy modellerini diledikleri gibi kişiselleştirebilecek.

Kurumsal müşteriler aynı zamanda güvenlik konusunda Google ve Knox Mobile Enrollment arasında seçim yapabilecek. Ayrıca BT yöneticilerine, çalışanlara yerleştirme ve cihazları yeniden dağıtma konusunda daha fazla seçenek sunabilecek.

Kurumsal firmalar bu programa katılarak; kurumsal müşterilerin, Google’ın güvenlik, üretkenlik ve esneklik standartlarını karşılayabilecek. Ayrıca bu program sayesinde çalışanları koruyan, etkileşimde kalmalarını sağlayan ve operasyonel verimliliği artıran bir mobil deneyim oluşturmaları kurumsal firmalar için daha kolay olacak.

Android Enterprise

Samsung’un Google’ın bu iş alanındaki programına neden geç dahil olduğu henüz bilinmiyor. Knox ile kendi güvenliğini zaten sağlayan Samsung, Google ile ortak çalıştıktan sonra iPhone kalitesinde bir güvenlik sunacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.