Ana sayfa » Mobil » OPPO Telefonum Patladı Dedi! Peki Bu Gerçek mi?

OPPO Telefonum Patladı Dedi! Peki Bu Gerçek mi?

OPPO Telefonum Patladı Dedi! Peki Bu Gerçek mi?

Bugün Hintli bir hesap OPPO Telefonum Patladı diyerek tweet attı. Peki bu görsel ve yaşananlar gerçekl olabilir mi? Gelin irdeleyelim…

Akıllı telefon pazarında Apple’ın “bilerek ve isteyerek, size söylemeden telefonlarınızı yavaşlattık” açıklamasından sonraki en büyük sansasyon Samsung Galaxy Note 7 modellerinin patlama sonrasında geri toplatılma kararıdır. Telefonların pillerinin patlaması haberlerini oldukça fazla paylaştık ve bugün de ilginç bir paylaşım dikkatimizi çekti. Hintli bir kullanıcı OPPO Telefonum Patladı açıklaması ile bir anda dikkatleri üzerine çekti.

Bu paylaşımı yapan Shubham isimli bir kişi. Sadece 16 takip eden ve 5 takipçisi olan bu arkadaşımızın bu paylaşımdan bir önceki paylaşımının 10 Temmuz tarihinde olduğunu ve başka da bir tweet atmadığını belirtelim. Yani hesabın fake hesap olması oldukça muhtemel. Telefonun (OPPO ise) hangi model olduğunu bilemedik. Bilen varsa da mutlaka haberin altında bizimle paylaşsın.

OPPO Hindistan ekibi ise konuya hassasiyet ile yaklaşarak kullanıcıdan telefonun IMEI numarasını, lokasyonunu ve iletişim bilgilerini talep etti. Konuyla ilgili OPPO Hindistan bir açıklama yaparsa sizlerle paylaşacağız. Bu telefonun patlama noktasına gelmesi nasıl oldu biz de oldukça merak ediyoruz ama bize sorarsanız bu tarz haberler doğru değil.

Zira kullanıcının hangi şarj aletini kullandığı, hangi voltajda telefonu şarj ettiğini bilmiyoruz. Yaşananlardan sonra pil teknolojisinde büyük bir değişim oldu ve OPPO bu değişime en çabuk uyum sağlayan üretici konumunda. Bugün dünyanın en hızlı şarj olan telefonlarını en güvenli şekilde bize sunan OPPO’nun bu konu ile ilgili yapacağı açıklamaları da (tabi olursa) sizlerle paylaşacağız…

Peki, siz bu patlama paylaşımına inandınız mı? Yorumlarınızı aşağıdaki alanda bizlerle paylaşın…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.