MediaTek Kasım 12, 2020 13:00

MediaTek Dimensity 700 yonga seti tanıtıldı

MediaTek Dimensity 700 yonga seti tanıtıldı

MediaTek orta segment telefonlar için hız canavarı MediaTek Dimensity 700 yonga setini tanıttı. İşte Dimensity 700’ün tüm özellikleri.

MediaTek Dimensity 700 yonga setini bugün piyasaya sürdü. Orta segmente güç verecek olan yonga setimiz 2.2GHz saat hızına sahip iki adet Arm Cortex-A76 çekirdeği içeren sekiz çekirdekli CPU mimarisini kullanıyor. Bu yonga ayrıca 64MP’ye kadar kamera ve gece çekim modunu da destekliyor. Orta segmente yeni bir soluk kazandıracak olan yeni yonga setinde 5G bağlantısı da yer alacak.

MediaTek Dimensity 700, 7nm işlem teknolojisi kullanıyor. Giriş ve orta segmentte kullanılması beklenen bu yonga seti sayesinde 5G desteğine sahip telefonlar 2021 yılında bir anda patlama yaşayacak.

Dimensity 700 sekiz çekirdekli bir CPU mimarisi benimsiyor. Yonga setinde 2 x 2.2GHz A76 + 6 x 2.0GHz A55 çekirdekleri bulunuyor. Grafik biriminde ise Mali-G57MC2 950MHz yer alıyor.

MediaTek 5G UltraSave güç tasarrufu teknolojisi Dimensity 700’de de yer alıyor. 5G iletişim güç tüketimini azaltmak için gelişmiş enerji tasarrufu teknolojisi sayesinde pil ömründe gözle görünür artış sağlanıyor. Ağ ortamının akıllı tespiti, OTA içerik tanıma, BWP dinamik bant genişliği kontrolü ve C-DRX enerji tasarrufu yönetimi de bu yonga setinde bulunuyor.

MediaTek Dimensity 700

90Hz ekran yenileme hızı artık giriş segmentine de gelecek. FHD+ çözünürlükte 90 Hz’i destekleyen yonga seti daha akıcı bir deneyim sunacak. Anlayacağınız iPhone 12 Pro Max’te bile bulunmayan 90 Hz, 200 dolarlık telefonlara bile gelecek.

Kamera tarafında ise AI alan derinliği, AI renklendirme ve AI güzellik işlevleriyle 48 megapiksel veya 64 megapiksel ana kamera sensörü bu yonga seti ile destekleniyor. Ayrıca entegre donanım düzeyinde görüntü hızlandırıcı, geceleri bile çok çerçeveli gürültü azaltma sağlayan yonga seti ile kullanıcılar düşük gürültü ile yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.