Ana sayfa » Mobil » Apple iPad Mini İçin Kötü Haber, Katlanabilir Telefon…

Apple iPad Mini İçin Kötü Haber, Katlanabilir Telefon…

Apple iPad Mini İçin Kötü Haber, Katlanabilir Telefon…

Apple, katlanabilir iPhone’u piyasaya sürdükten sonra iPad Mini üretimini durduracak. Bu konuda Apple’ın planları hakkında sızıntılar var.

Samsung ve Huawei gibi önde gelen akıllı telefon şirketlerinin katlanabilir telefonlarının ikinci neslinde olduğu bir zamanda, Apple hala katlanabilir iPhone üzerinde çalışıyor. Cupertino tabanlı dev, 5G uyumlu cihazlarını piyasaya sürerken, diğerleri birkaçını piyasaya sürdüğü için akıllı telefonlar için teknoloji açısından diğerlerinin oldukça gerisinde. Apple bu yeni telefon hamlesiyle iPad Mini için durdurma kararı alabilir.

Ancak şirket, geçmişte birkaç kez sızdırılan katlanabilir iPhone ile ilgili olarak istikrarlı bir ilerleme kaydediyor. Şimdi, yeni bir rapor, Apple’ın katlanabilir iPhone’unu piyasaya sürdüğünde iPad Mini modelini durduracağını öne sürüyor. Bunun arkasındaki sebep, yaklaşan katlanabilir iPhone’un iPad Mini ile arasında büyük benzerlik olacağına ve iPadOS’u çalıştıracağına inanılmasıdır. Açıldığında, cihaz iPad Mini’ye benzer bir ekrana sahip olacaktır.

Önceki raporlara inanılacaksa, katlanabilir iPhone, açıldığında tek bir kesintisiz ekrana sahip olacak ve durum böyle olmasına rağmen iki ayrı ekran paneline sahip görünmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Fiyatlandırmaya gelince, cihazın 1.499 $ ‘dan başlayan fiyatlarla en az 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile gelmesi bekleniyor. Ancak, bu bilgileri bir tutam tuzla almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, bu katlanabilir iPhone’un lansman tarihinin Kasım 2022 civarında olması bekleniyor, bu yüzden hala çok zaman var. İlerleyen dönemde bu konuyla ilgili net bilgi verilmesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.