Mobiroller Kasım 10, 2020 9:15

Youtube iOS İçin Merakla Beklenen O Özelliğe kavuştu

Apple'ın iOS 14 güncellemesini yayınlamasından bu yana YouTube, iOS uygulamasına pek çok yenilik getirdi; şimdi ise bakın hangi özellik eklendi
Youtube iOS İçin Merakla Beklenen O Özelliğe kavuştu

Geçtiğimiz aydan bu yana pek çok Apple telefonlarında kullanılan iOS 14 güncellemesi, geldiği günden beri çeşitli yenilikleri de beraberinde getirdi. Bu yenilik en çokta YouTube iOS uygulamasına yaradı. iOS 14 ile birlikte resim içinde resim moduna da kavuşan YouTube, şimdi ise yeni nesil iPhone 12 serisi için HDR video oynatma özelliğine kavuşuyor.

YouTube iOS uygulamasına gelen v15.45.2 yapı numaralı yeni güncelleme; iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için HDR video oynatma desteğini getiriyor. Aslında YouTube’nin iOS için HDR videoyu desteklemesi çok önceye dayanıyor. Lakin Apple bu özelliği iPhone X’den itibaren destekliyordu, ancak en yeni donanımı yeni bir güncelleme ile aktif etmesi gerekiyordu; ve bugün de bu özelliği aktif etti.

YouTube’de videoları en üst düzey çözünürlükte izleyip izlemeyeceğinizi kontrol etmek için, videonun içerisinden sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayın. Eğer video çözünürlükleri yukarıdaki gibiyse ve sağ tarafında ”HDR” yazısı yer alıyorsa, yeni işlev sizler için de gelmiş demektir. Ancak bu özellik sizler için gözükmüyorsa, AppStore’a giderek YouTube’yi son sürüme güncellemeniz gerekmektedir.

YouTube’de HDR video oynatması 2017 ve sonrasında piyasaya sürülen OLED ekranlı cihazlar için geçerlidir. Bu yüzden iPhone 11 ve iPad modellerinde bu özellik kullanılamaz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.