Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 mini Pil Performansı ile Sınıfta Kaldı

iPhone 12 mini Pil Performansı ile Sınıfta Kaldı

iPhone 12 mini Pil Performansı ile Sınıfta Kaldı

Yapılan testlere baktığımızda iPhone 12 mini Pil tarafında beklentileri pek karşılamıyor. Peki, telefonun pili ne kadar dayanıyor?

Akıllı telefon pazarındaki en önemli alım kriterlerinden birisi pil performansları. Bildiğiniz üzere pile etki eden birçok kriter var ve 5G ağları da pile olumsuz etki eden detaylardan birisi haline geldi. Apple ise her daim düşük mAh gücü ile kullanıcılardan eleştiri alan bir üretici konumunda. Bugün orta segment pazarında Samsung Galaxy M51 gibi telefonlar 7.000 mAh seviyelerini görürken iPhone 12 mini Pil tarafında 2.227 mAh gibi bir güç ile karşımıza çıktı. İşte tartışamlar da tam bu noktada başladı.

Yapılan testlerde iPhone 12 mini’nin pil performansı tarafında bir günü çıkaramadığı ya da iyi bir kullanım ile günü kurtarabildiği yorumları gelmeye başladı. Yapılan testlerde iPhone 12 mini (5G ağ, ekran parlaklığı 150 kd/m2) 7 saat 28 dakika boyunca çalışabildiği görüntülendi. Bu da bugüne kadarki en düşük iPhone pil performansı oluyor.

Oyunlarda ve video izlerken pil 3 saat içinde %50 oranında boşalıyor ve bu da ayrı bir tartışma konusunu beraberinde getiriyor. Tüm bunlara istinaden iPhone 12 mini’nin 20W hızlı şarj desteği sayesinde telefon yarım saat içinde %50 şarj olabiliyor.

Apple’ın iPhone 12 serisinden beklentisi büyük. Bununla birlikte serinin en çok satacak modeli olması beklenen iPhone 12 mini ile ilgili böyle haberlerin çıkması da beklentilerin düşmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.