Mobil Kasım 9, 2020 12:00

Tövbe Tövbe, Teleskop Gibi Galaxy S21 Ultra Kamera….

Samsung Galaxy S21 Ultra kamera özellikleri belli olduktan sonra heyecanı daha da artırdı. Bu sefer büyük devim sensörde olacak.
Tövbe Tövbe, Teleskop Gibi Galaxy S21 Ultra Kamera….

Samsung Galaxy S21 Ultra kamera kurulumunda dört kamera ile birlikte geliyor. Birincil sensör 108MP kameradır ve diğer üçünün arasında bir Uçuş Süresi (ToF) kamerasıdır. Galaxy S21 Ultra için Samsung farklı bir yenilik yapıyor.

14 Ocak’ta piyasaya çıkacağı bildirilen amiral gemisi telefonun tasarımına erken bir bakış sayesinde dört arka kameraya sahip olacağını zaten biliyoruz. Popüler bilgi kaynağı olan Ice Universe, kurulumda ToF kamerası olmadığını ortaya çıkardı.

Birkaç gün önce yayınlanan bir tweet’te, Galaxy S21 Ultra’nın bir ISOCELL HM3 sensörüyle geleceğini açıkladı. 108MP kamera 0.8µm piksel boyutuna sahip olacak ve kurulumda bir lazer odak modülü bulunacak. Ancak ToF sensörü olmayacak.

Galaxy S20 Ultra’daki ToF sensörü, f / 1.0 diyafram açıklığına sahip 0.3MP bir sensördür. İşi, portre fotoğrafları çekerken veya canlı odak videoları kaydederken derinlik ayrıntılarına yardımcı olmaktır. Samsung onu S21 Ultra’dan çıkarıyorsa, alan ayrıntılarının derinliğini yakalamanın başka bir yolu olduğunu söylemek gerekir.

Bununla birlikte, telefonun hala dört arka kamerası var ve 108MP birincil kameranın yanı sıra, ultra geniş açılı bir kamera ve bir periskop telefoto kamera da olacağını biliyoruz. Tahminimiz dördüncü sensörün başka bir telefoto kamera olduğu yönünde.

Galaxy S21 Ultra kamera yenilikleriyle önümüzdeki yılın başlarında Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus ile birlikte piyasaya sürülecek. Snapdragon 875 işlemci veya Exynos 2100 işlemci tarafından desteklenecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.