Ana sayfa » Akıllı Telefon » realme RMX2194 Geekbench Testinde Görüldü

realme RMX2194 Geekbench Testinde Görüldü

realme RMX2194 Geekbench Testinde Görüldü

OPPO’nun alt markası olan realme, yeni giriş segment modelini Geekbench’de karşımıza çıkardı; realme RMX2194 yakında geliyor!

Oldukça hızlı bir büyüme yaşayan ve uygun fiyatlı modeller ile birçok pazarın gözdesi haline gelen realme, yeni giriş segment bir model üzerinde çalışıyor. Bugün Geekbench’de yeni bir cihaz test eden şirket, RMX2194 model numarasına sahip olan ve “bengal” isimli bir çipseti beraberinde getiren bir telefon tanıtabilir. Peki yeni realme RMX2194 bizlere neler sunuyor? Geekbench skorları ne alemde?

Geekbench 5 testlerine göre 4GB RAM ile birlikte gelecek olan realme RMX2194, Android 10’u üzerinde barındıracak. Aynı zamanda “bengal” kod adına sahip Qualcomm üretimi bir yongadan güç alacağı görülen telefon, giriş seviyesinde uygun fiyat ile dikkat çekecek. Daha öncesinde “bengal” kod adlı yongadan güç alan cihazların Qualcomm Snapdragon 460’dan güç alıyor olması, bu cihazda da Snapdragon 460 beklememize yol açarken, yonganın 1.8GHz hızında çalıştığını belirtelim.

Test sonuçları ile de Snapdragon 460’ı doğrulayan yeni realme, tek çekirdekte 254 puan alıyor. Çok çekirdekte ise 1171 puan alan model, bazı kaynaklara göre “C” serisine dahil olabilir. Öyle ki daha öncesinde Snapdragon 460’dan güç alan iki farklı telefon piyasaya süren Çinli şirket, her iki modeli de “C” adı altında pazara sunmuştu (C17 ve C15 Qualcomm Edition)Bakalım yeni RMX2194, yapılan iddialar gibi C serisinden bir cihaz mı olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.