Ana sayfa » Mobil » Realme Giriş Segment Telefon Üretimine Yöneliyor

Realme Giriş Segment Telefon Üretimine Yöneliyor

Realme Giriş Segment Telefon Üretimine Yöneliyor

Türkiye ve dünyada ekonomiler küçüldükçe insanların alım gücü de azalıyor. Realme giriş segment telefon için yeni bir müjde verdi.

Hızla büyüyen Çinli marka Realme, yakında Qualcomm donanım platformuna dayalı yeni bir düşük maliyetli akıllı telefonu duyuracak. RMX2194 kod adlı bir cihaz Geekbench’te görülüyor. Orta segmentte rüştünü ispat eden  Realme giriş segment için de oldukça iddialı.

Yeni ürün, Bengal şifrelemeli bir anakart kullanıyor. 1.8 GHz’e kadar saat hızına sahip sekiz işlemci çekirdeği, bir Adreno 610 grafik hızlandırıcı ve bir Snapdragon X11 LTE hücresel modem içeren Snapdragon 460 işlemcisinin kullanılmasını sağlar.

Akıllı telefon 4 GB RAM ile geliyor. İşletim sistemi Android 10 yüklendi. Ekran ve kamera parametreleri henüz açıklanmadı, ancak yeni ürünün mevcut cihaz yelpazesine ekleneceği açık. Gözlemciler, cihazın Realme C17 ve Realme C15 gibi modelleri zaten içeren C serisine gireceğine inanıyor.

Realme akıllı telefon satışlarının rekor bir hızla arttığı unutulmamalıdır. Counterpoint Technology Market Research, şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde 14,8 milyon akıllı telefon sattığını tahmin ediyor. Bu, bir yıl öncesine göre % 45 daha fazla ve 2020’nin ikinci çeyreğine göre % 132 daha fazla satış oldu. Realme, dünyanın önde gelen tedarikçileri sıralamasında yedinci sırada yer almaktadır.

Yeni piyasaya sürülecek olan telefonun modeli henüz bilinmiyor. Ancak yakın zamanda açıklanması ve özelliklerinin belli olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.